Miłosz Wach zdobył złoty medal w Tarnowskich Górach

2021-05-09 14:44:54 (ost. akt: 2021-05-09 15:00:15)

Autor zdjęcia: materiały klubu

Miłosz Wach w konkurencji kumite kadetów -60 kg w Mistrzostwach Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai zdobył złoty medal. Lidzbarski klub karate kyokushin reprezentowała też Lena Gałązka.
W sobotę 8 maja w Tarnowskich Górach odbyły się Mistrzostwa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai, w których uczestniczyło 250 zawodniczek i zawodników z 25 klubów z całego kraju.

Lidzbarski klub reprezentowało dwoje zawodników — Miłosz Wach w konkurencji kumite kadetów -60 kg oraz Lena Gałązka kumite kadet -60 kg.

— Klasą dla siebie był Miłosz, który w pięknym stylu wywalczył złoty medal wygrywając cztery walki, a w finale pokonał utytułowanego zawodnika Dawida Lewkowicza z Ełku — mówi sensei Andrzej Litwin. — Natomiast Lena Wygrała pierwszą walkę, ale niestety w ćwierćfinale odpadła przez wskazanie.

Już za tydzień nasi zawodnicy wezmą udział w ogólnopolskim turnieju w Wojniczu, a 22 maja czeka ich poważny sprawdzian w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego, gdzie jest zgłoszonych ponad 500 zawodników. Gratulujemy zawodniczkom i życzymy kolejnych sukcesów.