BEZPIECZNA ODLEGŁOŚĆ NA DRODZE. CO TO ZNACZY? [FILM]

2021-03-26 10:00:00(ost. akt: 2021-03-26 10:07:08)
Klatka z filmu

Klatka z filmu

Autor zdjęcia: Klatka z fimu KMP Olsztyn

O tym czym jest oraz jak zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu tłumaczą w swoim filmiku na Youtube policjanci. Warto go obejrzeć, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, zwłaszcza, że niezachowanie jej jest przyczyną wielu kolizji i wypadków.
Czym jest oraz jak zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu? Jest ona niezbędnym elementem realnie wpływającym na całokształt bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Bardzo często jesteśmy świadkami jazdy na tzw. zderzaku, które to zachowanie kierowców jest jedną z podstawowych przyczyn zdarzeń drogowych.

Jednym z proponowanych rozwiązań mających na celu poprawę bezpieczeństwa jest stosowanie zasady trzech sekund.

Są pewne zagadnienia z dziedziny przepisów ruchu drogowego, które wymagają szczegółowego omówienia.

Wychodząc naprzeciw takim oczekiwaniom, w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, sierż. szt. Tomasz Zieliński z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w przygotowanym przez siebie spocie szczegółowo opisuje problematykę bezpiecznej odległości.

Jest drugie nagranie jego autorstwa. Wcześniej policjant pochylił się nad zagadnieniem skrzyżowań, które czasami u niektórych kierowców budzą niepokój ("Kolizyjne, czy bezkolizyjne? Olsztyńscy policjanci wyjaśniają).

Poniżej film przygotowany przez KMP w Olsztynie.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5