POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ O OBOWIĄZKU ODŚNIEŻENIA AUTA PRZED PODRÓŻĄ

2021-03-05 08:40:49 (ost. akt: 2021-03-05 08:45:08)

Autor zdjęcia: Arch. GO

Jak widać śnieg jeszcze się pojawia, a wraz z nim problemy związane m.in. z prawidłowym odśnieżeniem przed wyjazdem swojego samochodu.
O obowiązku odśnieżenia swojego auta musi pamiętać również kierujący pojazdem ciężarowym wraz z naczepą – to na nim spoczywa obowiązek m.in. oczyszczenia z zalegającego lodu na dachu naczepy.

Przypominamy, że niskie temperatury sprawiają, że zanim wyruszymy w podróż, musimy dokładnie oczyścić swoje auto ze śniegu czy lodu, który pokrywa szyby naszego auta.

Szczególny apel tyczy się kierowcy pojazdu ciężarowego wraz z naczepą, który w zakresie swoich obowiązków musi zadbać o dokładne oczyszczenie dachu naczepy z zalegającego lodu.

Wyjazd w drogę z zlegającym na dachu lodem jest niebezpieczny dla pozostałych uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza pieszych.

Zgodnie z art. 66 Ustawy prawo o ruchu drogowym pojazd, który uczestniczy w ruchu musi być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących i innym uczestnikom ruchu, a także nie narażało kogokolwiek na szkodę.

Kierujący pojazdem musi mieć zapewnioną odpowiednią widoczność, a jego pole widzenia nie może w żaden sposób ograniczać zanieczyszczona szyba czy lusterka.

Zanim wyruszymy w drogę, dokładnie zadbajmy o stan naszego pojazdu zwłaszcza zimą.

Poświęcając kilka minut dziennie na przygotowanie swojego auta do podróży nie tylko zadbamy o własny komfort jazdy, ale również o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Informacja KPP

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5