Pierwsze Zimowe Warmińskie Zawody Strzeleckie dla Jajcarzy

2021-02-23 12:00:00 (ost. akt: 2021-02-23 12:01:01)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

W związku z poluzowaniem obostrzeń oraz zaistniałej możliwości uprawiania sportu amatorskiego na świeżym powietrzu, KS "Orneckie Smoki" LOK Orneta postanowiło zorganizować I Zimowe Warmińskie Zawody Strzeleckie dla Jajcarzy.
— W porozumieniu z Nadleśnictwem w Ornecie oraz z pomocą GR Michalak i KS LOK "Sokół Grądki" zorganizowaliśmy, mimo chłodnej pogody, zimowe pneumatyczne zawody strzeleckie — opowiada Sebastian Leszczyński z Koła Strzeleckiego "Orneckie Smoki" LOK w Ornecie. — W zawodach brały udział dzieci wraz ze swoimi rodzicami oraz doświadczeni zawodnicy z naszego województwa.

W kategorii master nie zabrakło czołowych zawodników z naszej pięknej krainy jaką jest Warmia i Mazury, i tak swoją obecnością zaszczycili nas zawodnicy: z Jezioran, Górowa Iławeckiego, KS LOK "Sokół Grądki", "Koksy" z Mrągowa, a także strzelcy z Łępna gm. Godkowo, Lidzbarka Warmińskiego i oczywiście Ornety.

Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy z podziałem na kobiety i mężczyzn. Były to kategorie: młodzież 7-12 lat, młodzież 13-18 lat, dorośli kategoria open oraz dorośli kategoria master.

W pierwszych Zimowych Warmińskich Zawodach Strzeleckich dla Jajcarzy wzięło udział około 40 zawodników.

— Osoby startujące w trakcie zawodów mogły się ogrzać przy ognisku, nad którym czuwał Pan Marcin, jak również posilić się kiełbaską z ogniska, czy ogrzać herbatką z termosu — wspomina Sebastian Leszczyński. — Nagrodami dla uczestników były puchary, medale i dyplomy, a za pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zwycięzcy otrzymali jajka od orneckich kurek z wolnego wybiegu.
Gratulujemy wszystkim zapaleńcom aktywnego spędzania wolnego czasu.

WYNIKI

Kat. 7-12 lat młodziczki
1. Julia Narejko
2. Maja Leszczyńska
3. Julia Chmiel

Kat. 7-12 lat młodziki
1. Bartosz Budlewski
2. Mikołaj Krupa
3. Jaś Chmiel
4. Igor Dąbrowski

Kat. 13-18 lat dziewczęta
1. Gabriela Leszczyńska
2. Maja Wilińska
3. Zuzanna Kowalska

Kat. 13-18 lat
1. Mateusz Krupa
2. Szymon Szeremeta
3. Jakub Drężek
4. Patryk Szeremeta
5. Kacper Narejko
6. Mariusz Kozłowski
7. Adam Chrząstek
8. Szymon Lachowicz

Kat. Open kobiety :
1. I. Lachowicz
2. Anna Dąbrowska
3. Jolanta Kowalska

Kat. Open mężczyźni
1. Marek Dąbrowski
2. Piotr Krupa
3. Jerzy Niewiński
4. Jacek Kozłowski
5. Wojciech Mazurek

Kat. Master kobiety
1. Dominika Paula Brodzik
2. Ewa Domańska-Habuda
3. Elżbieta Ferschke

Kat. Master mężczyźni
1. Łukasz Ferschke
2. Robert Knyżewski
3. Sebastian Leszczyński
4. Wiktor Samoraj
5. Jacek Niestieruk
6. Marcin Szeremeta
7. Szymon Samoraj

[gallery=4]121709 [/gallery]




2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5