Pijany i z zakazem kierowania. Zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie

2020-10-30 10:14:52 (ost. akt: 2020-10-30 10:33:58)

Autor zdjęcia: Archiwum Policji

Do tragedii mogło doprowadzić zachowanie 35-letniego mężczyzny, który prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu. Na szczęście dalszą jazdę uniemożliwił mu mężczyzna, który nie pozwolił mu opuścić stacji benzynowej.
Do zdarzenia doszło wczoraj, 29 października. Około godziny 20:30 oficer dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał zgłoszenie o ujętym na stacji benzynowej nietrzeźwym kierującym.

Jak ustalono, zgłaszający wraz z kolegą przyjechał na stację benzynową zatankować paliwo. W tym samy czasie obok do dystrybutora podjechał inny kierujący. Przy kasie dało się wyczuć od niego woń alkoholu. Świadek zaniepokoił się tym faktem i postanowił przyjrzeć się, gdzie on pójdzie. Wówczas zauważył, że ten nietrzeźwy mężczyzna sam przyjechał pojazdem na stację i próbuje wsiąść z powrotem za kierownicę. Wówczas udaremnił mu dalszą jazdę, zabrał kluczyki i wezwał policję.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 35-letniego mężczyzny wykazało ponad 2,29 promila alkoholu organizmie. Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, posiada on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów od 10 października 2020 r wydany przez Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim.

Policjanci zabezpieczyli ślady przestępstwa. Teraz biegły na podstawie retrospekcji określi jaką wartość alkoholu posiadał kierujący w momencie kierowania.

Wkrótce za popełnione przestępstwa: kierowanie w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów odpowie przed sądem.


Przypominamy !
Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Źródło: KPP

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. marta #2997483 | 10.10.*.* 30 paź 2020 12:50

    Za kierowanie pod wpływem alkoholu powinny być kary jak za usiłowanie morderstwa.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Vinne Jones #2997369 | 10.10.*.* 30 paź 2020 11:02

    Brawo panowie!!! Szacunek!

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5