Ulica Dąbrowskiego już oficjalnie oddana do użytku

2020-09-28 15:00:00 (ost. akt: 2020-09-29 07:29:41)
Oddanie po remoncie ul. Dąbrowskiego w Lidzbarku Warmińskim

Oddanie po remoncie ul. Dąbrowskiego w Lidzbarku Warmińskim

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Dąbrowskiego to najdłuższa ulica w Lidzbarku Warmińskim. Do niedawna w bardzo złym stanie, bez ścieżki rowerowej, chodnika. Prowadzi z dużego osiedla w stronę jeziora Wielochowskiego i Górowa Iławeckiego. Jest już po remoncie. Oddano ją dzisiaj.
Mieszkańcy długo czekali na ten dzień. Wreszcie nadszedł.
— Mieszkam na Zydlągu i teraz mogę bezpiecznie rowerem przejechać aż do plaży miejskiej — mówi Dorota Michalak, przewodnicząca Rady Miejskiej. Była jedną z osób, które symbolicznie przecięły wstęgę na ul. Dąbrowskiego.

Wstęgę przecięli między innymi także: poseł Jacek Protas, wojewoda Artur Chojecki, radny Sejmiku Marek Chyl i Jacek Pawlik, wicestarosta powiatu Jarosław Kogut oraz burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski, który przywitał przybyłych na uroczystość i podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w realizacji tej inwestycji.

– Zrealizowanie tej inwestycji było możliwe, dzięki dobrej współpracy z wojewodą i starostą. Cieszę się, bo to pokazuje, że idziemy razem w dobrym kierunku. Ta droga łączy nie tylko mieszkańców, ale też wszystkich, którzy przyczynili się do jej powstania – powiedział burmistrz Jacek Wiśniowski.

Wspomniał także z jakim trudem została wykonana. Nie tylko dlatego, że ulica jest wyjątkowo długa. Robotnicy musieli usuwać betonowe płyty i walczyć z trudnym podłożem. Potwierdził to Piotr Głodowski, prezes zarządu spółki Budokop — wykonawca drogi.

Ulica Dąbrowskiego znajdowała się w zasobach powiatu lidzbarskiego, jednak została przekazana gminie miejskiej Lidzbark Warmiński. Na jej remont miasto napisało dwa projekty. Oba przeszły, ale tylko na realizację jednego można było otrzymać pieniądze.

Całkowity koszt remontu to ponad 5,6 miliona złotych. Dofinansowanie na budowę w wysokości 2,6 mln zł pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a 400 000 przekazało na ten cel starostwo powiatowe.

Za te pieniądze udało się wymienić nawierzchnię, wykonać ciągi pieszo-rowerowe, pojawiło się nowe oświetlenie uliczne i oznakowanie, przebudowana została sieć wodociągowa i kanalizacji deszczowej.

Warto wspomnieć, że przy ul. Dąbrowskiego swoje siedziby ma kilka dużych firm, znajdują się przy niej także ogrody działkowe, ale jest to również najkrótsza droga z osiedla Astronomów na plażę miejską przy Jeziorze Wielochowskim i do Górowa Iławeckiego. Duży ruch trwa więc tu cały rok.

Wyremontowaną ulicą Dąbrowskiego będą jeździły elektryczne autobusy, dlatego została do tego celu dostosowana.
lub

Oddanie po remoncie ul. Dąbrowskiego w Lidzbarku Warmińskim


Oddanie po remoncie ul. Dąbrowskiego w Lidzbarku Warmińskim

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. banderas #2978678 | 195.136.*.* 30 wrz 2020 19:12

  Fajnie, ze jest porządna ulica i ścieżka rowerowa. Tylko mam parę uwag(marudzenia) 1, na zakręcie wiadukt a ul. Warszawska stare , uszkodzone barierki, które pamiętają chyba młodego Gierka! 2, kto wymyślił znak stop, że niema widoczności po zatrzymaniu. 3, ścieżka rowerowa na wysokości ogródków działkowych, ciemna nie można było zamontować lamp podwójnych. 4, brak połączenia ścieżki rowerowej z ulicy Olsztyńskiej do nowej ścieżki, należy dorysować pasy dla rowerzystów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. ... #2977762 | 10.10.*.* 28 wrz 2020 17:20

  3 mln zł przekazał obecny rząd Polski (PiS) , jest to kolejna inwestycja drogowa dofinansowana przez rząd ! Brawo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. jak sie bawić to sie bawić ... #2977745 | 10.10.*.* 28 wrz 2020 16:27

  Po co takie otwarcia na które wydano na pamiątkowe "podziekowania " ok kilkuset złotych oraz na sciągnięcie regionalnej TV kolejne kilkaset zł ? Z tego co pisano w mediach społecznościowych urzędu droga miała być gotowa przed wakacjami ....

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 4. DZIKA MANUFAKTURA #2977721 | 10.10.*.* 28 wrz 2020 15:35

  Super potrzebna inwestycja i zupełnie niepotrzebna uroczystość. Mamy XXI wiek.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5