Logistycy podarowali radość dzieciom

2020-06-02 12:29:50 (ost. akt: 2020-06-02 12:41:19)

Autor zdjęcia: mł. chor. Krzysztof Moliński

Z okazji Dnia Dziecka żołnierze 16. Pułku Logistycznego w Elblągu podarowali słodycze i zabawki podopiecznym placówek opiekuńczych i wychowawczych, między innymi orneckiej placówce „Mój Dom”.
Był też pokaz musztry paradnej oraz sprzętu wojskowego. Tak logistycy rozumieją swoją służbę, tak też podpowiada im serce.
— Dla uśmiechu dziecka warto zrobić wszystko — zapewniają.

Z kolei 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie przygotował pokaz sprzętu wojskowego (kład i motor). Żołnierze podarowali również paczki ze słodyczami i artykułami szkolnymi. Wychowankowie mogli strzelać do celu z paintballa, co było dla nich super atrakcją.

Na koniec Jacek Polewaczyk, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Mój Dom” w Ornecie podziękował żołnierzom za zorganizowanie Dnia Dziecka.

Patriotyzm to postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej Ojczyźnie oraz chęci ponoszenia za nią ofiar i gotowości do jej obrony.

To także więź oraz solidarność z narodem i społecznością, także lokalną. Doskonale wiedzą o tym i każdego dnia budują więzi elbląscy logistycy. Szczególnie na sercu leży im dobro najmłodszych.

— Zawsze chętnie gościliśmy na terenie naszej jednostki młodych elblążan — mówi dowódca 16. Pułku Logistycznego w Elblągu płk Piotr Pankowski. — Prezentowaliśmy sprzęt wojskowy, odbywał się pokaz musztry. Dzieci bardzo lubią takie spotkania z żołnierzami, a my lubimy, gdy maluchy nas odwiedzają. Nie tracą bowiem na aktualności słowa pedagoga Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – podkreśla Dowódca.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka logistycy również chcieli sprawić radość najmłodszym elblążanom. Niestety, czas epidemii COVID-19 uniemożliwia otwarcie bram kompleksu wojskowego przy ul. Łęczyckiej. Znalazło się jednak rozwiązanie na ten trudny czas.

— Przestrzegając oczywiście zaleceń higieniczno-sanitarnych, przekazaliśmy paczki ze słodyczami dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy ul. Bema, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi przy ul. Kasprzaka — mówi dowódca 16plog płk Piotr Pankowski. — Z dużą radością odwiedziliśmy te placówki po raz kolejny.

— Wcześniej nasi żołnierze przekazali siostrom środki ochrony bezpośredniej, tak potrzebne w czasie pandemii. Ponadto — kontynuuje płk Piotr Pankowski — z okazji Dnia Dziecka w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Chrobrego w Elblągu oraz w podobnej "Mój dom" w Ornecie — odbył się pokaz musztry paradnej oraz pokaz sprzętu wojskowego. Dzieciom bardzo podobała się nasza wizyta, a dla nas to duża radość, bo „Beatus, qui prodest, quibus potest”, czyli Szczęśliwy jest ten, który pomaga, komu może — mówi dowódca 16 plog płk Piotr Pankowski.

Podczas odwiedzin u najmłodszych elbląskim logistykom towarzyszyli żołnierze WOT.
Por. Rafał Buczyński, oficer prasowy 16plog

{media]629497[/media]


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5