Joannici zbierają na karetkę

2019-07-23 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-23 14:05:32)

Autor zdjęcia: Kamil Kardymowicz

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy w Lidzbarku Warmińskim po raz ósmy zorganizowało koncert charytatywny połączony z akcją krwiodawstwa i rejestracją potencjalnych dawców szpiku. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup karetki.
Koncerty organizowane przez lidzbarskich Joannitów zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności.

Koncert był darmowy (zbierano datki do puszek), muzyka łatwa i przyjemna, wykonawcy znani w całym kraju — w tym roku byli to: HLA 4 Transplant i Reni Jusis oraz gwiazda tego wieczoru Ania Wyszkoni zespołem — a przede wszystkim organizatorom przyświecał szlachetny cel — zbiórka charytatywna pieniędzy na zakup karetki, co prawda na potrzeby stowarzyszenia, ale służącej wszystkim mieszkańcom.

Pomocnej tam, gdzie zabraknie karetki Pogotowia Ratunkowego. To wielkie wsparcie w ratowaniu życia i zdrowia mieszkańców naszego powiatu.
Nic więc dziwnego, ze amfiteatr miejski "pękał w szwach".

— Niestety o godzinie 21:40 ze względu na zbyt dużą liczbę osób, kierownik do spraw bezpieczeństwa wydał decyzję o zamknięciu amfiteatru — mówi Kamil Kardymowicz ze Stowarzyszenia Joannici Dzieło Pomocy w Lidzbarku Warmińskim i wyjaśnia —podjęliśmy taką decyzję, ze względu na przepisy, które jasno określają deklarowaną liczbę osób, po przekroczeniu której, w razie jakiejkolwiek sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu uczestników, odpowiada organizator.

Nie wszystkim mieszkańcom podobała się ta decyzja, jednak ich bezpieczeństwo było dla organizatorów ważniejsze. Zapewne organizując kolejny koncert wezmą pod uwagę doświadczenia z tego roku.

Bardzo ważnym wydarzeniem tego dnia była akacja krwiodawstwa, która rozpoczęła się już od godz. 8.00 rano pod Wysoką Bramą i trwała do południa. Stanął tam wóz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Obsługiwał honorowych dawców krwi oraz osoby, które przyszły zarejestrować się jako dawcy szpiku kostnego.

— Jeżeli chodzi o krew oddało ją aż 52 osoby, zebraliśmy łącznie 23 litry 400 ml — opowiada Kamil Kardymowicz. — Natomiast do rejestru dawców szpiku DKMS wpisaliśmy 24 osoby.

Wszystkie osoby, które w tego dnia oddały krew mogły skorzystać ze specjalnej fotobudki, postawionej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

Także pod Wysoką Bramą można było wrzucić datek na zakup karetki. W chwili gdy powstaje ten tekst nie podsumowano jeszcze finansowo „Koncertu na Rzecz Ratownictwa i Transplantologii”. Do tematu wrócimy.



Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. skasowany #2767451 | 195.136.*.* 25 lip 2019 19:05

  Człowiek przychodzi na koncert 5godzin , nie napije się piwka , w środku jeden pkt z napojami na prawie 3 tyś osób , co to ma być ?

  odpowiedz na ten komentarz

 2. lipa #2766530 | 195.136.*.* 23 lip 2019 20:49

  Komentarz burmistrza najlepszy nawet on dał się zmanipulować ? ".... zbiórka na zakup karetki pogotowia ratunkowego " A co do budżetu obywatelskiego idea jego miał być taka, że miał służyć wszystkim mieszkańcom, a nie tylko cześć która mogła zobaczyć koncert w tym (VIP-om )!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5