Sophia Grand Club zagra w Lidzbarku Warmińskim

2019-07-17 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-17 13:39:22)
Sophia Grand Club

Sophia Grand Club

Autor zdjęcia: Magda Małaczyńska

Już w sobotę 20 lipca na scenie Lidzbarskich Wieczorów Jazzowych w Lidzbarku Warmińskim wystąpi Sophia Grand Club, zespół z udziałem legendarnego kontrabasisty Vitolda Reka.
Sophia Grand Club to zespół, w którym świetnie funkcjonują: doświadczenie, wirtuozeria i szerokie horyzonty legendy kontrabasu Vitolda Reka z młodzieńczą werwą i nietuzinkowymi umiejętnościami kompozycyjnymi i pianistycznymi wielkiej nadziei polskiego jazzu Kuby Płużka i świetną, różnorodną grą bydgoskiego perkusisty Maxa Olszewskiego.

Wszystko to okraszone znakomitymi solowymi popisami Bartłomieja Prucnala (saksofon altowy i sopranowy) i osobistymi, emocjonalnymi tekstami rapera Eskaubei, który do swojego swingującego i frazującego rapu dołożył elementy spoken word.

Słuchacze odnajdą w tej muzyce osadzone w rytmie rasowe jazzowe kompozycje pełne improwizacji i rapowanych tekstów, jak również utwory w formule open z free jazzowymi, noise-owymi odjazdami i odrobiną elektroniki. To unikalna propozycja dla słuchaczy otwartych na eksperymenty i poszukiwanie nowych ścieżek muzycznego rozwoju.

Skład: Vitold Rek — kontrabas, kompozycje; Kuba Płużek — instrumenty klawiszowe, kompozycje; Bartłomiej Prucnal — saksofony; Max Olszewski — perkusja; Bartłomiej Skubisz "Eskaubei" — teksty, rap, elektronika.
Koncerty LWJ odbywają się na scenie plenerowej przy Lidzbarskim Domu Kultury. Początek godz. 19:00. Wstęp wolny.

[b]Program LWJ na kolejne weekendy:[\b]
26 lipca — The Warsaw Dixielanders
27 lipca — Krystyna Stańko Quintet
2 sierpnia — Grażyna Auguścik & Paulinho Garcia
23 sierpnia Lemańczyk\Pilichowski Quartet
24 sierpnia — Włodzimierz Nahorny Trio
30 sierpnia Janusz Szrom & Paweł Perliński & Andrzej Łukasik & Sebastian Frankiewicz
31 sierpnia Big Collective Band.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5