To był piąty już Festiwal Pieczonego Kartofla

2018-10-08 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-08 12:47:40)
Piąty Festiwal Pieczonego Kartofla

Piąty Festiwal Pieczonego Kartofla

Autor zdjęcia: Bernadeta Małachowska

W Łaniewie odbył się Piąty Festiwal Pieczonego Kartofla. Kluczowym punktem imprezy był konkurs kulinarny z ziemniakiem w roli głównej. Konkurs wygrała Zofia Czuk, która ujęła jurorów kotletami z sosem kurkowym, gołąbkami i plackami.
Tegoroczne jury w składzie: Jakub i Bogumiła Kuroniowie oraz Fabian Andrukajtis, Wójt Gminy Lidzbark Warmiński mieli trudne zadanie, ponieważ panie biorące udział w konkursie udowodniły, że potrawy z popularnego ziemniaka się smaczne, zdrowe i... wykwintne.

Ziemniak dał się poznać nawet jako składnik deserów. Przykładem mogą być pączusie ziemniaczane i torcik ziemniaczano-migdałowy.

Zwyciężczynią konkursu została Zofia Czuk z Wolnicy, która ujęła komisję kotletami ziemniaczanymi z sosem kurkowym, gołąbkami oczywiście z ziemniaków oraz plackami ziemniaczanymi ze śmietaną w środku. Pani Zofia dwa lata temu także zwyciężyła na trzecim Festiwalu Kartofla i jak sama mówi: "uwielbia mieszać w garach".

Na drugim miejscu uplasowała się Jadwiga Chodowiec z Miłogórza, która przygotowała kluski śląskie z mięsem, placki ziemniaczane także z mięsem oraz krokiety po japońsku, a trzecie Anna Czech z Lidzbarka Warmińskiego za zupę porowo-ziemniaczaną i różowe placki ziemniaczane z sosem twarogowo-ogórkowym.

Uczestnicy festiwalu mogli skorzystać z różnych atrakcji między innymi: częstowano pieczonym ziemniakiem przybywających gości, można było spróbować zupy ziemniaczanej oraz potraw konkursowych.

Były także stoiska z lokalnymi wyrobami, a dla najmłodszych "dmuchańce".

Imprezę uświetniły występy muzyczne. Jako pierwszy wystąpił popowo-alternatywny zespół Ton z Żywca, a jako kolejny rockowy The Suits z Warszawy. Na zakończenie zagrał energetyczny Pracedance. Organizatorem było Stowarzyszenie Razem dla Łaniewa.
Bernadeta Małachowska


[media]497930[/b]


[media]497930[/b]


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5