Turniej tańca nowoczesnego osób niepełnosprawnych

2018-07-13 12:00:00(ost. akt: 2018-07-13 13:38:11)
Turniej tańca nowoczesnego osób niepełnosprawnych

Turniej tańca nowoczesnego osób niepełnosprawnych

Lidzbarskie Stowarzyszenie „Aktywni w Niepełnosprawności” 28 czerwca zorganizowało turniej tańca nowoczesnego osób niepełnosprawnych na hali sportowej przy ulicy Polnej w Lidzbarku Warmińskim. Wzięło w nim udział 10 drużyn z województwa.
Impreza współfinansowana była ze środków budżetu województwa warmińsko-mazurskiego. Patronatem honorowym objął ją Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski.

W turnieju wzięło udział 10 drużyn z terenu województwa warmińsko-mazurskiego były to następujące placówki: Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim, Środowiskowy Dom Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim, Środowiskowy Dom Samopomocy w Górowie Iławeckim, Środowiskowy Dom Samopomocy w Bartoszycach, Środowiskowy Dom Samopomocy we Fromborku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Żelaznej Górze, Warsztat Terapii Zajęciowej z Ornety, Warsztat Terapii Zajęciowej z Henrykowa, Środowiskowy Dom Samopomocy w Reszlu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Szczytnie.
Po oficjalnym przywitaniu wszystkich drużyn oraz zaproszonych gości, uczestnicy przedstawiali dowolny taniec nowoczesny.

Oceniani byli przez trzyosobowe jury.
Wszystkie Ośrodki profesjonalnie przygotowały się do turnieju. Jury wybrały trzy najlepsze ośrodki przyznało również nagrodę Grand Prix.

Pierwsze miejsce zajął Środowiskowy Dom Samopomocy w Żelaznej Górze, drugie — Środowiskowy Dom Samopomocy w Reszlu, a trzecie Warsztat Terapii Zajęciowej w Ornecie.
Grand Prix została przyznana Środowiskowemu Domu Samopomocy we Fromborku.

Turniej dał możliwość rozwijania pasji osób niepełnosprawnych oraz integracji z innymi ośrodkami, środowiskiem lokalnym.
Celem imprezy było również rozwijanie aktywności fizycznej poprzez taniec. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie spotkamy się na turnieju.
Organizatorzy


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5