Leśny Park Uzdrowiskowy Doliny Symsarny w Lidzbarku Warmińskim

2018-01-24 12:00:00 (ost. akt: 2018-01-25 12:00:09)   Artykuł sponsorowany
Park Uzdrowiskowy Doliny Symsarny w Lidzbarku Warmińskim

Park Uzdrowiskowy Doliny Symsarny w Lidzbarku Warmińskim

Autor zdjęcia: Michał Misztal

Park Uzdrowiskowy Doliny Symsarny powstał w 2017 roku. Położony w malowniczym przełomie rzeki, która przez setki lat kształtowała tę dolinę. To niezwykłe miejsce, które idealnie łączy miasto z zielonymi terenami do odpoczynku i rekreacji.
Ze względu na wyróżniający krajobraz, bogata florę i faunę oraz walory turystyczno-krajoznawcze, teren od 1992 roku stał się Obszarem Chronionego Krajobrazu Doliny Symsarny.

Park Uzdrowiskowy w Dolinie Symsarny zaprasza do odpoczynku i różnorodnych form aktywnego spędzania czasu wolnego. Wyposażono go w urządzenia lecznictwa uzdrowiskowego i elementy małej architektury, łącznie ponad 200 obiektów.

Na całym obszarze znajdują się drogowskazy oraz tablice edukacyjne, informujące o miejscach wartych uwagi i ciekawostkach związanych z parkiem. By uprzyjemnić Państwu pobyt w parku, zamontowano wiaty, ławki, stoły i stojaki na rowery.

Osobom aktywnym proponujemy skorzystanie z urządzeń do ćwiczeń w Zespole Kinezyterapii. Chętni mogą także pobudzić zmysły węchu, słuchu i dotyku, spacerując wzdłuż Ścieżki Sensorycznej. Park Uzdrowiskowy Doliny Symsarny to idealne miejsce na spacer, jogging, nordic walking czy jazdę rowerem.

Zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku do odwiedzenia Lidzbarka Warmińskiego wiosną, kiedy park zacznie budzić zacznie budzić się do życia i będzie go można podziwiać w pełnej krasie.

Łączny koszt inwestycji to 1 452 204,37 zł, z czego 1 191 859,02 zostało dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Park Uzdrowiskowy Doliny Symsarny w Lidzbarku Warmińskim2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5