RYNEK PRACODAWCY CZY PRACOWNIKA?

2017-11-21 09:00:00 (ost. akt: 2017-11-21 10:17:39)
Konferencja urzędu pracy w Lidzbarku Warmińskim

Konferencja urzędu pracy w Lidzbarku Warmińskim

Autor zdjęcia: materiały organizatora

„Rynek pracodawcy czy pracownika?” — na to i wiele innych pytań odpowiadali prelegenci czwartkowej konferencji zorganizowanej przez Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim. Spotkanie odbyło się w ramach Europejskich Dni Pracodawcy 2017.
Celem konferencji, która miała miejsce w Termach Warmińskich było przekazanie uczestniczącym w niej pracodawcom najważniejszych informacji na temat zmian zachodzących na rynku pracy oraz zmian jakie będą musieli oni wprowadzić w swoich firmach w związku z zaistniałą sytuacją.

Uroczystego otwarcia obrad dokonał starosta lidzbarski Jan Harhaj. Następnie dyrektor PUP Bożena Romasz w swoim wystąpieniu przybliżyła najważniejsze zmiany zachodzące na rynku pracy.

Wskazała w nim m.in. na rosnący problem przedsiębiorców ze znalezieniem pracowników. Wyjaśniła, że problem ten spowodowany jest m.in. szybkim starzeniem się społeczeństwa i obniżeniem wieku emerytalnego, emigracją naszych rodaków do Europy Zachodniej, lub też niechęcią do podejmowania zatrudnienia przez osoby korzystające z różnych świadczeń z pomocy społecznej.

Podkreśliła, że zachodzące zmiany stawiają przez pracodawcami nowe wyzwania, takie jak wzrost płac, czy zapewnienie elastycznego czasu oraz elastycznych form pracy. Jednocześnie wyjaśniła, że w obliczu wspomnianych wyzwań pracodawcy wcale nie stoją na straconej pozycji.

— Nadzieją dla przedsiębiorców może być robotyzacja i automatyzacja oraz zatrudnianie cudzoziemców — mówiła. — W naszym kraju wciąż istnieją duże rezerwy pracownicze, czyli cała rzesza osób, które mogłyby pracować, ale z różnych przyczyn tego nie robią.

Wśród tej grupy osób wymieniła młode matki, osoby sprawujące opiekę nad niepełnosprawnymi lub starszymi członkami rodziny, osoby młode, które późno rozpoczynają karierę i nie łączą nauki ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego czy też osoby starsze.

Dyrektor lidzbarskiego urzędu pracy podkreśliła, że to dla całej tej rzeszy społeczeństwa trzeba wymyślić rynek i dopasować miejsca pracy.

W trakcie konferencji uczestnicy mogli obejrzeć prezentacje multimedialne, między innymi „Sytuacja na lokalnym rynku pracy na podstawie danych statystycznych”, czy też tytułowy „Rynek pracodawcy czy pracownika?" Aktualne tendencje na rynku pracy”, którą przedstawiła Monika Łokuciejewska-Ogorzałek, kierownik Działu Usług Rynku Pracy w PUP i która stanowiła rozszerzenie wystąpienia dyrektora PUP.

Podczas konferencji głos zabrali również Posłowie na Sejm RP Jacek Protas i Piotr Cieśliński. Stworzono również możliwość wypowiedzenia się pracodawcom uczestniczącym w konferencji, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami oraz przemyśleniami na temat zachodzących zmian.

Konferencję uświetnił występ artystyczny zespołu WILD z Młodzieżowego Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

Konferencja urzędu pracy w Lidzbarku Warmińskim

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wow #2384011 | 195.136.*.* 27 lis 2017 16:15

  Ciekawe kto zarobił ,bo termy na pewno. Czyżby w starostwie zabrakło sal konferencyjnych ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Piter #2382945 | 83.6.*.* 25 lis 2017 22:26

  Kpiny sobie robia w Lidzbarku nie ma pracy tylko wyzysk prze cwaniaków ktorych nazywa sie pracodawcami ktorzy najchętniej by ci nie zapłacili ani złotowki rece im sie trzęsa z pazernosci do kogo tu isc do pracy zygac sie chce jak patrze na tych glupich cwaniakow a ten urząd pracy juz dawno powinno sie zamknac

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Olo #2379703 | 81.163.*.* 22 lis 2017 09:35

   Ostatnie podrygi "złotych myśli" Platformy. Tę konferencję można było przeprowadzić w 5 minut i powiedzieć jedno- Macie przechlapane, trzeba zacząć płacić ludziom.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

  2. cde #2379510 | 178.235.*.* 21 lis 2017 22:27

   Po co pracować ? Zobacz wyżej: zdjęcie uśmiechniętego gościa, który zainwestował 1 tys. zł. a zarobił 78, 9 tys zł. w ciągu godziny !

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Ferdek #2379506 | 178.36.*.* 21 lis 2017 22:21

    na przykładzie lidzbark warmińskiego można łatwo stwierdzic ze niewolnictwo ma sie dobrze i kwitnie ! Na czele z mleczarnia "chluba miasta" . Po co tylko wydawac pieniadze na jakas bezuzyteczna konferencje ? Ps Pan posel jak zwykle jest wszedzie, gdzie tylko mozna pstryknac fotke i podlansowac sie, zreszta jak to ma pan w zwyczaju.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (6)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5