Rekreacyjnie i ekologicznie przy szpitalu

2017-07-12 13:00:00(ost. akt: 2017-07-12 11:39:55)
Umowę na wykonanie prac przy szpitalu podpisali starosta lidzbarski Jan Harhaj i Piotr Głodowski z Budokopu

Umowę na wykonanie prac przy szpitalu podpisali starosta lidzbarski Jan Harhaj i Piotr Głodowski z Budokopu

Autor zdjęcia: Fot. materiału starostwa

Teren przy szpitalu powiatowym w Lidzbarku Warmińskim już powoli się zmienia, a będzie jeszcze ciekawiej. Teren zostanie uporządkowany, pojawią się nowe nasadzenia oraz alejki spacerowe. Inwestycję wykona lidzbarska firma Budokop.
Umowę na wykonanie prac budowlanych w okolicach szpitala podpisano 7 lipca 2017 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego.

Umowa ta dotyczy dokładnie projektu pod nazwą „Rewaloryzacja i ochrona zasobów przyrodniczych oraz zmniejszenie presji na gatunki i siedliska południowej strony doliny rzeki Łyny (OCHK) w Lidzbarku Warmińskim, poprzez kanalizację ruchu turystycznego i edukację ekologiczną”. 


W imieniu powiatu podpisał ją starosta lidzbarski Jan Harhaj, a w imieniu firmy Budokop jej prezes zarządu Piotr Głodowski.


Zakres prac obejmuje budowę infrastruktury oraz zagospodarowanie terenu w zakresie uporządkowanie terenu położonego przy Łynie wraz z parkiem przy szpitalu w tym odpowiednie zagospodarowanie zieleni według wytycznych i zaleceń inwentaryzacji przyrodniczej i dendrologicznej.

Zostaną usunięte niektóre drzewa i wykarczowane krzewy - gatunków inwazyjnych, kolidujących z projektem, bądź zagrażających bezpieczeństwu. Oczywiście pojawią się nowe nasadzenia.

— Dobór gatunków zostanie dokonany w zgodzie z siedliskiem — informuje starosta lidzbarski Jan Harhaj. — Znajdą się tu gatunki rodzime, cenne, chronione, stanowiące bazę pokarmową, schronienie, wzbogacające siedliska – adekwatnie do stanu zinwentaryzowanego.


Po tej stronie rzeki pojawią się dostępnych dla wszystkich ścieżki turystyczne, z miejscami widokowymi, elementami małej architektury (ławki, kosze) i oświetleniem oraz monitoringiem.

Ale to nie wszystko. Zostaną też wykonane elementy zagospodarowania przestrzeni służące ochronie i zachowaniu bioróżnorodności, np. budki lęgowe dla ptaków. Pojawią się także tablice dydaktyczne z informacjami przyrodniczymi na temat obszaru i biologią występujących tu gatunków chronionych (z wykorzystaniem technik kodów QR przekierowujących na stronę internetową projektu).


Wartość umowy to 1.685.100 zł brutto, a planowany termin zakończenia robót ustalono do 30 czerwca 2018 r.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do mieszkanki #2288565 | 83.28.*.* 17 lip 2017 21:10

  Tak się składa że pamiętam czasy komuny w tym szpitalu. To były naprawdę dobre czasy szpitala i jego załogi. Niedawno musiałam być na ostrym dyżurze i zero reakcji było ze strony personelu. Wyszłam klnąc chyba bardziej niż szewc i modląc się, Boże uchowaj mnie bym nigdy nie musiała tam szukać pomocy. Szpital w Bartoszycach nie lepszy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. mieszkanka #2286429 | 195.136.*.* 14 lip 2017 15:05

  Byłam wczoraj rano w laboratorium w tym budynku które nazywane jest potocznie szpitalem . Powiem tak LUDZIE! kto tam pracuje! Te panie nie wiedzą ,ze komuna się juz skończyła i są w pracy! Opieszałość wręcz porażająca . 2 osoby na godzinę ,to druczki sie skończyły to Irena gdzies poszła ,tofco tam sie wyprawia to ludzkie pojecie przechodzi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. on #2286093 | 31.1.*.* 14 lip 2017 07:39

   Głodowski to niech drogę na Kochanówkę lepiej naprawi

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. Ozat #2284967 | 94.254.*.* 12 lip 2017 18:41

   A będzie krzyk ze wycieto już drzewa nad Łyna koło szpitala, GL zrobi szum tak jakże przypadku wycięcia kilku drzew koło LDK?

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  3. hef #2284908 | 195.136.*.* 12 lip 2017 17:07

   normalnych lekarzy zatrudnijcie lepiej a nie krzaczki sadzicie

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (8)
   2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5