Oto Księżniczka Marysia i Książę Hubert

2017-06-01 12:00:00 (ost. akt: 2017-06-01 12:21:04)
W tym roku Małą Księżniczką została Maria Laskowska, a Małym Księciem — Hubert Juzwiszyn. Marysia ma dwa latka, Hubercik rok i trzy miesiące.
Plebiscyt na "Małego Księcia i Małą Księżniczkę" towarzyszy Gazecie Lidzbarskiej niemal od początku jej istnienia. Kończymy go zawsze tuż przed Dniem Dziecka.

Hubert kocha książki

Hubert Juzwiszyn

Mamę Huberta ucieszyła wiadomość o zwycięstwie synka. Zapytaliśmy o to co najbardziej fascynuje maluszka — Hubert ma przecież dopiero rok i trzy miesiące.

— Bardzo lubi kiedy czytamy mu książki — odpowiada pani Marysia. — Dlatego ma ich dużo. Lubi wiersze Juliana Tuwima, np. "Rzepkę" i Marii Konopnickiej, ale też bajki, np. "Brzydkie kaczątko" oraz książeczki, w których znajdują się ilustracje różnych przedmiotów, czy zwierzątek.

Ogólnie, jak się okazuje, Hubert jest dzieckiem pogodnym, ale nie ufnym. Zanim się do kogoś przekona, dobrze mu się przyjrzy. Jest też małym uparciuszkiem, ale swoim wdziękiem zjednuje sobie otoczenie.

Marysia uwielbia taniec

Maria Laskowska

Wiadomość o zwycięstwie w naszym plebiscycie Marysi Laskowskiej była radosna także dla mamy "Małej Księżniczki 2017. Zapytaliśmy o zainteresowania dziewczynki.

— To bardzo żywiołowe dziecko — mówi pani Monika. — Nie skupia się zbyt długo na jednej czynności. Uwielbia taniec. Jak tylko słyszy skoczną, dynamiczną muzykę od razu tańczy. Poza tym jest bardzo towarzyska, lubi inne dzieci, przytula się do nich, całuje. Wchodzi odważnie w ich przestrzeń.

Marysia ma starszą o 10 lat siostrę, Hubert jest na razie jedynakiem.

Nasz plebiscyt na "Małą Księżniczkę i Małego Księcia 2017" zakończyliśmy 26 maja, a oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się na pikniku rodzinnym w Olsztynie, w parku Kusocińskiego w niedzielę, 4 czerwca o godz. 11:00. Mały Książę i Mała Księżniczka Gazety Olsztyńskiej otrzymają bony o wartości 250 zł każdy do sklepu C&A, natomiast zwycięzcy powiatowi, czyli także Marysia i Hubert otrzymają vouchery do Warmiolandii.

Na nasze powiatowe Małe Książęta czekają jeszcze inne niespodzianki, ale o tym jeszcze napiszemy.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5