Rominta Gołdap pokonała Tęczę Biskupiec

2016-05-27 12:31:52(ost. akt: 2016-05-27 12:51:07)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

To był mecz pełen emocji na lidzbarskim stadionie. Finał wojewódzkiego Pucharu Polski wygrała reprezentacja Gołdapii i wróciła bogatsza o 30 tys. złotych.
Przed meczem trener Rominty Przemysław Kołłątaj zapewniał, że drużyna jest zmotywowana i będzie walczyć do końca. Dodał, że wstydem byłoby przegrać. I tak się nie stało.

Rominta do 76 minuty prowadziła 1:0, ale wtedy rzut karny wykorzystał Jakub Nowakowski

Mecz ponownie nabrał tempa i nie udało się go rozstrzygnąć aż do 90 minuty. W dogrywce piłkarze Gołdapii przycisnęli rywali zdobywając dwie bramki. Rominta wygrała 3:1 z Tęczą Biskupiec po golach Damiana Rokseli i kapitana drużyny Michała Mościńskiego, który trafił w bramkę dwukrotnie.

Zwycięzcy otrzymali puchar, medale oraz czek na 30 tys. złotych.