Muzyka łącząca pokolenia w Oranżerii Kultury
2024-05-15 09:30:56(ost. akt: 2024-05-15 09:37:41)
Początek maja w Oranżerii zainaugurowano niezwykłym wydarzeniem muzycznym, które zgromadziło zarówno doświadczonych melomanów, jak i tych, którzy chcą odkrywać tajniki sztuki dźwięku.
Pod przewodnictwem utalentowanego pianisty i instruktora muzycznego, Pawła Rolikowskiego, odbyło się spotkanie KANONY RODZINNE NA WIOSNĘ.
Warsztaty, wpisujące się w cykl „Z pieśnią przez Pokolenia”, przyciągnęły do Oranżerii całe rodziny oraz miłośników muzyki z Lidzbarka Warmińskiego i okolic. Rozpoczęto od krótkiej rozgrzewki wokalnej, przygotowującej uczestników do pełnego zaangażowania w śpiew. Inspirując się naturą, wszyscy wykonali delikatny masaż twarzy i szyi, aby następnie przenieść się do odgłosów pojazdów mechanicznych.

Śpiewanie rozpoczęto od ćwiczeń na „La, la, la”, dzieląc się na trzy głosy. To niezwykle istotne, ponieważ kanon, znany już od XVII wieku jako fuga, to wielogłosowa forma muzyczna, w której każdy wykonawca śpiewa tę samą melodię, dołączając w określonym czasie. Największym entuzjazmem cieszył się kanon „Mango, Kiwi, Ananas”, wykonany przez trzy grupy, z akompaniamentem fortepianu oraz instrumentów perkusyjnych, takich jak marakasy i kastaniety.
To wszystko było jedynie przygotowaniem do premiery lidzbarskiego kanonu „Lidzbarku Mój Warmiński”, autorstwa Piotra Nowakowskiego, pracownika Oranżerii. W ten sposób uczczono miłość do tego historycznego grodu, wyrażając radość z bycia jego mieszkańcem.

Muzyka, bezsprzecznie, łączy pokolenia, a spotkanie muzyczne „Z pieśnią przez Pokolenia” w Oranżerii, pod patronatem biskupa warmińskiego Ignacego Krasickiego, można uznać za niezwykle udane.
Wydarzenie to odbyło się w ramach cyklu CZTERY PORY ROKU W ORANŻERII KULTURY.


SK
Fot. Oranżeria Kultury
Fot. Oranżeria Kultury
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez