Z workiem do kajaka

2014-06-26 15:29:12 (ost. akt: 2014-06-26 15:47:12)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Rzeka Wel zdobyła miano produktu turystycznego naszego regionu, coraz więcej kajakarzy pragnie poznać walory tej przyrodniczej perełki. Niestety coraz więcej w niej śmieci...
— Wśród prawdziwych wodniaków można natknąć się także na ludzi mniej rozważnych. Świadczą o tym pozostawione ślady bytności na rzece w postaci folii, butelek i innych nieczystości — mówi Krzysztof Główczyński, dyrektor Welskiego Parku Krajobrazowego. — Wprost proporcjonalnie do wzrostu odwiedzających nas kajakarzy maleje liczba chętnych do sprzątania rzeki. W ubiegłych latach spontaniczne akcje ochotników przynosiły oczekiwane rezultaty. Dzika rzeka zachwycała swoimi urokami. Obecnie pozostaje jedynie apel do płynących rzeką Wel, by śmieci pozostawiali w przygotowanych do tego celu pojemnikach lub w ostateczności przy drogach publicznych, gdzie możliwy jest dojazd samochodem - nigdy w miejscach niedostępnych.
— Apelujemy do firm wynajmujących kajaki by informowały swoich gości o obowiązku zabierania ze sobą swoich śmieci i pakowaniu w przekazane worki plastikowe. Niech nasza dzika rzeka pozostanie nadal nieskazitelną na następne lata — dodaje dyrektor. — Inwestycja w worek na nieczystości będzie przynosiła profit w przyszłości - w śmieciach nikt nie zechce pływać.

oprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Tylko ciekawe informacje

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://dzialdowo.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kajakarz #1426974 | 95.160.*.* 27 cze 2014 23:18

    A może Pan Burmistrz zainwestuje w worki lub kosze na nieczystości. Może popłynie sobie raz rzeką i zobaczy kto spuszcza ścieki wprost do wody. Najłatwiej winić wszystkich wokół, zacznijmy od własnego podwórka.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5