Grupa "Drako" rozwija skrzydła


2013-03-22 08:15:55 (ost. akt: 2013-03-26 11:05:17)

Autor zdjęcia: Zygmunt Mężykowski

Grupa teatralna z Lidzbarka "Drako" wystąpiła na II Warmińsko-Mazurskim Przeglądzie Teatralnym„Zwierciadła” w Olsztynie. Był to ich debiut sceniczny, który zainspirował młodych aktorów do dalszej pracy.
Warmińsko-Mazurskie Spotkania Teatralne „Zwierciadła” są częścią ogólnopolskiego projektu „Spotkajmy Się Teatralnie” realizowanego przez Fundację „Teatrikon”. Projekt „Spotkajmy Się Teatralnie!” opiera się na wzajemnej wymianie doświadczeń, zachęca młodych ludzi do aktywnego działania, sprzyja integracji podczas przygotowań, zachęca do wspólnych spotkań oraz do udziału w warsztatach. Młodzież zachwycona była warsztatami z aktorem teatralnym, serialowym, konferansjerem, mistrzem sztuk walki… Tak w skrócie można opisać dorobek Pawła Burczyka.

Lidzbarska grupa teatralna DRAKO powstała z dwóch grup teatralnych działających w LO im. K. K. Baczyńskiego i w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku. Zespół ma niewielki bagaż doświadczeń scenicznych na swoim koncie, ale aprobata społeczności lokalnej, w której wystawia swoje przedstawienia, uskrzydla i daje inspirację do dalszej pracy. Udział w „Zwierciadłach” był ich debiutem scenicznym, a spektakl „W sieci” przedstawieniem premierowym. Teatralnie młodzieżą opiekują się i reżyserują przedstawienia Iwona Kalinowska nauczycielka LO w Lidzbarku i Anna Wasielewska instruktor teatralny Ośrodka Kultury w Lidzbarku.

Zygmunt Mężykowski
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5