Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

„Lelkiwśki Wesełuszky” swoimi piosenkami podbiły festiwalową publiczność

W Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu na dwudniowym 52. Dziecięcym festiwalu ukraińskiej kultury prezentowały się zespoły dziecięce i młodzieżowe z punktów nauczania języka ukraińskiego.

Najmłodsi artyści (ponad 300.) śpiewali, grali na instrumentach, tańczyli, recytowali i przedstawiali krótkie formy teatralne. Wieczorem ponownie wszyscy spotkali się w teatrze na koncercie zespołu „Suzirjaczko” z Olsztyna.

20 maja 2018r. na koncercie galowym wystąpiły m. in. dziewczynki uczęszczające na zajęcia muzyczne w GCK w Lelkowie. Przy akompaniamencie instruktora muzycznego pana Michajła Semotiuka ślicznie zaśpiewały piosenki: „Oj u wysznewomu sadu”, „Oj haj, haj zełeneńkij”, „Oj ty strumoczku”, „Werbowaja doszczyczka”, „Sidiła pid hruszkow”. Swoim występem Lelkiwśki Wesełuszky rozweseliły publiczność i owacje długo nie cichły.

Do zespołu należą uczennice z klas III-VI SP Lelkowo: Aleksandra Frankowska, Natalia Frankowska, Julia Gnes, Martyna Gnes, Julia Klufas, Milena Pusz, Martyna Werbowska i Ulana Puszkar z SP Zagaje.

Irena Sołoducha

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: I.S.
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5