Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

21 października - Światowy Dzień Ziemniaka

Pyra, kartofel, brambor, grula… Polski ziemniak niejedno ma imię. W roli głównej pieczony ziemniak, ale atrakcji przygotowanych dla uczniów naszej szkoły było znacznie więcej.

W piątek 19 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagajach obchodzili „Dzień pieczonego ziemniaka”. Inicjatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki p. Agnieszka Sidor i p. Anna Witlińska. W tym dniu ziemniaki stały się pretekstem do wspólnej zabawy.

Na początek każda klasa wspólnie z wychowawcą przygotowała za pomocą ziemniaczanych stempli plakat pani Jesieni. Potem drużyny składające się z przedstawicieli klas 0-6 wykonały ziemniaczane stonogi, wykorzystując w tym celu wykałaczki, pinezki oraz kolorowe bibuły.

Nie zabrakło również specjalnie przygotowanych na ten dzień konkurencji sportowych, w których uczniowie mogli wykazać się swoją sprawnością i kondycją. Zmagania rozpoczęły się od gry „Sadzenie ziemniaków”, która dostarczyła wiele emocji. Następnie drużyny z poszczególnych klas wspólnie w wychowawcami wzięli udział w zabawie pt. „Gorący kartofelek”. Wszyscy bawili się świetnie.

Najbardziej wyczekiwanym momentem była oczywiście wspólna biesiada przy ognisku, degustacja pieczonych ziemniaków i kiełbasek.

Na zakończenie zabawy dzieci zostały nagrodzone dyplomami i drobnymi upominkami.

Dziękujemy Wszystkim uczestnikom za miłą i wesołą zabawę. Kolejny „Dzień Ziemniaka" już za rok.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ewelina Sikorska
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5