Konkursy wokalne w podstawówce
2015-04-16 09:27:33(ost. akt: 2015-04-16 09:55:09)
Kolejne koncerty AA”MAT” dla Szkoły Podstawowej w Lelkowie rozpoczęły się od konkursów wokalnych dla uczniów kl. I, II, III SP. W klasie trzeciej pierwsze miejsce zajęła Kornelia Sempowicz, drugie Martynka Werbowska, a trzecie Natalia Frankowska. W klasach I-II przyznano: pierwsze miejsce dla Natalii Beredy, drugie miejsce - Amelii Rejs i Emilce Sempowicz, a trzecie miejsce - Weronice Popowicz i Norbertowi Miliszkiewicz.
Kolejny koncert AA”MAT” dla Szkoły Podstawowej w Lelkowie rozpoczął się od konkursu wokalnego dla uczniów kl. III SP. Na scenie wystąpiły uczennice, wytypowane przez wychowawczynię, które najlepiej śpiewają w klasie. Pierwsze miejsce zajęła Kornelia Sempowicz, drugie Martynka Werbowska, a trzecie Natalia Frankowska.
W bajkowej muzycznej opowieści pt. „Grający wiatr” wystąpili: Paweł Oniszko - Król Muzykolog I; Weronika Popowicz-Królowa; Julka Pusz-Bojka; Dawid Wieczorek-mąż Baby Jagi –Czarnoksiężnik; Julka Klufas -Baba Jaga; Samanta Czarkowska - Flutka.
Artyści przekazali dzieciom informację na temat instrumentów dętych drewnianych. Dzieci poznały historie, budowę i brzmienie oboju, fletni pana, fletu prostego i poprzecznego. Dowiedziały się, że walc jest to popularny taniec na całym świecie. Jest pochodzenia niemieckiego i liczymy go na trzy. Tańczymy go w parach, a cechą charakterystyczną jest wirowanie.
Na zakończenie koncertu z publiczności zgłosili się: Karolina Bliźniuk, Kostek Sutkowy, Nikola Gałan, Bartek Nowosiak i razem z występującymi zatańczyli walca na scenie. W konkursie wiedzy o muzyce I miejsce zajął Konrad Król, drugie Szymon Urawski, a trzecie Jakub Taube.
Koncert pt. "Frak i Batuta" również rozpoczął konkurs wokalny dla uczniów z klasy pierwszej i drugiej. W konkursie udział wzięły osoby wytypowane przez wychowawczynie i zaśpiewały piosenkę pt. „Muzyczny lekarz”. Występujący artyści przyznali: pierwsze miejsce dla Natalii Beredy, drugie miejsce - Amelii Rejs i Emilce Sempowicz, a trzecie miejsce - Weronice Popowicz i Norbertowi Miliszkiewicz.
W muzycznym przedstawieniu wystąpili: Dominik Niewiadomski (stolarz), Radek Dworak (Stukowski), Kuba Stachura (Klarnecki), Kuba Bartczak (kompozytor), Julka Jendrzejewska (skrzypaczka), Emilka Zienkiewicz (Królowa Muzyka), Kostek Sutkowy ( Pan Trąbaliński), Ksawery Derwisz (krawiec), Maja Kopańska, Anielka Wieczorek i Natalka Frankowska (trzy siostry). Grupa uczniów wspaniale odegrała role rodziny królewskiej i muzyków z królewskiej orkiestry. Na zakończenie koncertu wszyscy tańczyli na balu z okazji urodzin Królowej Muzyki.
Na kolejnej lekcji muzycznej uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca w orkiestrze oraz o tym, że dyrygent odpowiada za kierowanie zespołem muzycznym. W czasie koncertu ubrany jest w czarny frak i w ręku trzyma specjalną, drewnianą pałeczkę, zwaną batutą, którą dyryguje orkiestrą. Uczniowie przypomnieli sobie także wiedzę na temat instrumentów dętych drewnianych i dętych blaszanych.
Tradycyjnie koncert zakończył konkurs sprawdzający zdobytą wiedzę prze uczniów. Pierwsze miejsce zajęła Justyna Bereda, drugie Samanta Czarkowska, a trzecie Krystian Domański.
Koło redakcyjne gazetki szkolnej
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez