„Dzień Pieczonego Ziemniaka” w Szkole Podstawowej w Zagajach

2014-11-07 11:07:06(ost. akt: 2014-11-07 11:10:08)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Jesień to pora zbierania plonów, w tym ziemniaków, a przy okazji – ich pieczenia. Z tego właśnie powodu 28 października uczniowie klas 1 – 6 wraz z wychowawcami wzięli udział w rozgrywkach sportowych przygotowanych przez panią Iwonę Popiel.
Zabawę rozpoczęto od rozstrzygnięcia konkursu na najciekawszego stworka ziemniaczanego. Następnie dzieci wysłuchały ciekawostki o ziemniakach. Później uczniowie próbowali swych sił w różnego rodzaju konkurencjach sportowych, które dostarczyły wiele radości, między innymi były to: bieg z ziemniakiem na łyżce, skakanie w worku, rzut ziemniakiem do celu. Wszystkie drużyny były znakomite, każdy uczestnik zabawy dał z siebie wszystko.

Po zakończeniu zmagań wszyscy zostali poczęstowani kiełbaską oraz ziemniakami z ogniska, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Po jedzeniu był czas wolny, podczas którego uczniowie mogli oddać się beztroskiej zabawie na świeżym powietrzu.Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: EwelinaSikorska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5