Pożar kościoła w Zagajach

2014-09-12 09:23:47(ost. akt: 2014-09-12 15:21:42)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

Do pożaru kościoła w miejscowości Zagaje (powiat braniewski) doszło w piątek (12 września) ok. godz. 8.00. Strażakom udało się opanować ogień.
Jako pierwsi na miejsce pożaru dotarli strażacy ochotnicy z Zagaj i Lelkowa. Dołączyli do nich kolejni ratownicy z powiatu braniewskiego oraz strażacy z powiatu bartoszyckiego, lidzbarskiego oraz przedstawiciele KW PSP w Olsztynie. Łącznie na miejsce pożaru przybyły 23 pojazdy ratownicze.

— Po przyjeździe na miejsce pożaru pierwszych pojazdów straży pożarnej okazało się, że pali się drewniane poddasze kościoła — mówi st. kpt. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. — Gęsty dym wydobywał się z całego poddasza.

Ponadto w akcji wykorzystano trzy podnośniki hydrauliczne oraz dwie autodrabiny pożarnicze. Strażacy działania gaśnicze prowadzili zarówno na zewnątrz jak i w środku kościoła.

— Część ratowników prowadziła działania gaśnicze wewnątrz silnie zadymionych pomieszczeń kościoła — dodaje Ścibiorek. — Panowała tam bardzo wysoka temperatura. Jednak działania te doprowadziły do opanowania pożaru i zapobiegły dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia.

Strażakom udało się także zabezpieczyć i wynieść wyposażenie kościoła oraz plebanii. Pomoc przyszła również ze strony mieszkańców i wiernych, którzy wspierali proboszcza podczas działań oraz pomagali zabezpieczyć wyniesione z pomieszczeń przedmioty.

Po blisko trzech godzinach pożar został ugaszony.

— Dzięki kamerze termowizyjnej sprawdzono pogorzelisko — dodaje Ścibiorek. — Część konstrukcji dachu została zabezpieczona foliami, którą dostarczyli pracownicy Urzędu Gminy w Lelkowie.

Okoliczności pożaru wyjaśni dochodzenie.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (48) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkaniec zagaj #1510792 | 83.11.*.* 17 paź 2014 13:43

  Ludzie weźcie się w końcu ogarnijcie spłoną wam kościół a wy robicie sensacje z każdej plotki którą usłyszycie a od proboszcza się odwalcie chłop zrobił dla was dużo a wy mu tak odpłacacie za dobre proboszcz jest normalna osobą na co dzień tak jak my wszyscy zjednoczcie się w jedna grupę a nie tryskacie nienawiścią P.S tyle mam do powiedzenia gdzie się nie pojedzie to ludzie patrzą na nas jak na kretynów i pytają czy to wszystko prawda przez wasze plotki. Chcecie tego żeby zamknęli nam parafię i kościół ?? Xd a porządek to ze sobą zrób a nie oczerniasz ludzi ....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. xd #1508095 | 80.48.*.* 15 paź 2014 09:33

   to moze czas zrobić porządek z ta pania,a nie oczerniać proboszcza

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. kapri #1507517 | 5.174.*.* 14 paź 2014 18:01

    w tym wszystkim chodzi o to zeby kosciol byl dla wszystkich ludzi bo przez ostatnie lata rzady w naszym kosciele sprawowala jedna pani z proboszczem teraz mamy nowego proboszcza i nastepna pani dorwala sie do rzadow i parafianie chca z tym skonczyc raz na zawsze i wszystko na ten temat

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

   2. ad #1507498 | 80.48.*.* 14 paź 2014 17:47

    ha ha ha.na to wygląda,ze plytki jesteś ty ha ha ha ha ha ha ha

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

   3. xxx #1507496 | 80.48.*.* 14 paź 2014 17:45

    już jednego księdza doprowadzili do grobu.nie wytrzymal z wariatami.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (48)
    2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5