Mistrzostwa powiatu braniewskiego w drużynowym tenisie stołowym

2013-11-28 11:38:48 (ost. akt: 2013-11-28 11:44:23)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

Na hali sportowej w Lelkowie odbyły się mistrzostwa powiatu braniewskiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i gimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpili gimnazjaliści z Lelkowa , Pieniążna i Lipowiny oraz uczniowie z podstawówek z Lelkowa i Lipowiny.
Łącznie w zawodach uczestniczyło 18 dwuosobowych drużyn. W kategorii szkół gimnazjalnych tradycyjnie czołowe role odgrywali tenisiści z Lipowiny.

Drużyna dziewcząt Gimnazjum Lipowina I w składzie Paulina Budzyńska i Karolina Szablińska w całym turnieju nie oddała rywlkom seta wygrywając wszystkie mecze w stosunku 3 : 0.

Wyniki dziewcząt z Lipowiny nie są niespodzianką , dwa lata z rzędu plasowały się na 4 miejscu w województwie a ponadto na mistrzostwach wojewódzkich LZS w tenisie stołowym rozegranych ostatnio w Lidzbarku Warmińskim Paulina Pudzyńska zajęła wysokie 4 miejsce.

Więcej emocji dostarczyły gry chłopców. W półfinale Gimnazjum Lipowina II po bardzo wyrównanym pojedynku wygrało 3 : 2 z Gimnazjum Lelkowo I. Młodzi teniściści z Lipowiny II Mateusz Paśniewski i Radosław Kapuściński niesieni entuzjazmem w meczu o pierwsze miejsce nie dali szans starszym i bardziej doświadczonym kolegom z Lipowiny I wygrywajac niespodziewanie bardzo pewnie 3 : 0.

Wsród podstawówek rywalizacja dziewcząt była wewnętrzną sprawą uczennic z Lipowiny. W kategorii chłopców zdecydowanie najlepsi okazali się uczniowie z SP Lelkowo I w składzie Kultys Adam i Jarka Sebastian.
Medale dla najlepszych drużyn ufundował Wójt Gminy Lelkowo Pan Stanisław Popiel a wręczył Przewodniczący Powiatowej Rady Sportu Tadeusz Wolak.
Zawody zorganizowali nauczyciele w-f Zespołu Szkół w Lelkowie Stanisław Dworak i Marek Kiebało.Gimnazja
Dziewczęta:
1.Gimnazjum Lipowina I
2.Gimnazjum Lipowina III
3.Gimnazjum Lipowina II


Chłopcy:
1.Gimnazjum Lipowina II
2.Gimnazjum Lipowina I
3.Gimnazjum Lelkowo I

Szkoły Podstawowe
Dziewczęta:
1.SP Lipowina I
2.SP Lipowina II

Chłopcy:
1.SP Lelkowo I
2.SP Lipowina I
3.SP Lelkowo II
Medaliści mistrzostw powiatu:


Gimnazjum Lipowina I – Budzyńska Paulina , Szablińska Karolina
Gimnazjum Lipowina II – Paśniewski Mateusz , Kapuściński Radosław
SP Lelkowo I – Kultys Adam, Jarka Sebastian
SP Lipowina I – Szwajczewska Amanda, Paśniewska Natalia

Mistrzowie powiatu:2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5