Deszczu nie było, a woda z nieba się lała...

2022-06-27 00:35:27(ost. akt: 2022-06-27 09:12:29)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Przez całe niedzielne popołudnie, na stadionie „Zamku” w Kurzętniku, rywalizowały drużyny pożarnicze podczas Powiatowych Zawodów Sportowo Pożarniczych. Pomimo żaru lejącego się z nieba, zawody obejrzała liczna publiczność.
Zawody powiatowe odbywają się co dwa lata. Startują w nich drużyny wyłonione wcześniej w zawodach na szczeblu gminnym.
Zawody powiatowe są zawsze dużym wydarzeniem dla druhów, którzy zwycięsko wyszli z rywalizacji gminnej, a także dla ich rodzin oraz kibiców, którzy towarzyszą swoim ochotnikom, obserwując zmagania. Tak właśnie było w niedzielę na stadionie w Kurzętniku.
Organizatorem zawodów był Zarząd Powiatowy ZOSP RP i Komenda Powiatowa PSP przy współudziale Starostwa Powiatowego oraz samorządów gminnych.
Startujące w zawodach drużyny wystąpiły w 2 grupach — męskie drużyny pożarnicze oraz kobiece drużyny pożarnicze. Konkurencje były dwie. Pierwsza z nich to sztafeta pożarnicza, natomiast drugą było ćwiczenie bojowe.
Po podsumowaniu rezultatów drużyn męskich okazało się że rywalizację na szczeblu powiatowym wygrała OSP Lorki, przed ochotnikami z Mroczna i OSP w Gwiździnach.
W rywalizacji pań najlepszą okazała się drużyna z OSP w Mroczenku. Brzozie Lubawskie wywalczyło drugą lokatę, natomiast Wonna trzecią. ul


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5