Przez tydzień kot siedział na drzewie, zdjęli go strażacy...

2022-03-23 19:31:51(ost. akt: 2022-03-23 19:42:09)
Kociak siedem dni siedział na gałęzi wysokiego drzewa

Kociak siedem dni siedział na gałęzi wysokiego drzewa

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

We wtorkowe późne popołudnie, do stanowiska kierowania PSP w Nowym Mieście wpłynęło zgłoszenie dotyczące kota, który nie może zejść z wysokiego drzewa. Zwierzak spędził na gałęzi 7 dni.
Kot seniorki, mieszkanki Nielbarka, wszedł na wysokie, kilkunastometrowe drzewo. Kobieta liczyła, że zwierzak sam zejdzie na dół, jednak mijały dni, a kot bał się zejść z wyniosłej lipy.
Żal mi było kociaka, bo był udomowiony, bałam się że spadnie, bo nic przez kilka dni nie jadł. Poprosiłam więc o pomoc strażaków — opowiada właścicielka zwierzaka.
Na miejsce przybyli strażacy ochotnicy z Nielbarka i ratownicy z nowomiejskiej PSP z podnośnikiem - drabiną. Niestety, gałęzie rozłożystego drzewa utrudniały dostęp do zwierzaka, który dodatkowo przemieszczał się po konarach. W końcu udało się podciąć gałąź, na której siedział i w ten sposób umieścić kota w koszu podnośnika. Seniorka była uradowana z udanej akcji i zestresowanego zwierzaka zabrała do domu. —Teraz będzie miał areszt domowy, aż się uspokoi — żartowała właścicielka kociaka. ul


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5