Druhowie z Nielbarka podsumowali miniony rok 2021

2022-01-24 14:26:56(ost. akt: 2022-01-24 14:33:44)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Nielbarku jest w ścisłym gronie najbardziej dyspozycyjnych straży na terenie powiatu nowomiejskiego. Właśnie odbyło się zebranie sprawozdawcze jednostki za miniony rok.
Z zaproszenia na posiedzenie skorzystali przedstawiciele gminy Kurzętnik z wójtem Wojciechem Dereszewskim na czele, zarządu gminnego OSP, PSP w Nowym Mieście, przybył też reprezentant marszałka województwa. Zebraniu przewodniczył dh Waldemar Domżalski, prezes jednostki, który w punktach omówił działalność ochotniczej straży z Nielbarka. Podał, że stan osobowy jednostki, to 44 osoby, a druhowie w minionym roku wyjeżdżali do zdarzeń 35 razy. Były to pożary, wypadki na miejscowym odcinku drogi krajowej nr 15 i szereg innych miejscowych zagrożeń.
Prezes jednostki, przedstawiając sprawozdanie, podkreślił istotne działania dla środowiska strażaków ochotników, a także miejscowej społeczności, związane z siedzibą OSP. Świetlica w ciągu ostatnich dwóch lat została wyremontowana i zmodernizowana. Zamontowano ogrzewanie gazowe, wykonano estetyczne sanitariaty i szatnię. Bardzo ważnym elementem była przebudowa i modernizacja garażu, który przystosowano do ciężkiego wozu bojowego, a o który czynione są starania przez zarząd jednostki. Oblicza się, że na prace remontowo – modernizacyjne w ostatnim czasie wydano około 240 tysięcy złotych.
Podczas zebrania zarząd jednostki podziękował wszystkim wspomagającym OSP w Nielbarku, zarówno władzom gminy Kurzętnik, jak i sponsorom. Za długoletnią służbę podziękowano również druhom seniorom. Statuetki wręczono Jerzemu Ustiak, Janowi Piątkowskiemu i Stefanowi Przybylskiemu.
Stanisław R. Ulatowski

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5