Wstęga na otwarcie nowej remizy dla OSP w Kurzętniku

2021-12-01 00:44:22 (ost. akt: 2021-12-01 00:48:12)
Moment przecięcia wstęgi do remizy OSP

Moment przecięcia wstęgi do remizy OSP

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Kurzętniccy strażacy ochotnicy mają swoją siedzibę. Chociaż budowa obiektu zakończyła się latem tego roku, to oficjalne przecięcie wstęgi odbyło się w poniedziałek 30 listopada.
Przypomnijmy, że ostatniego dnia marca 2021 roku w Urzędzie Gminy w Kurzętniku, Wojciech Dereszewski, wójt gminy wraz z Bożeną Zaborowską, skarbnikiem gminy, podpisali umowę na zadanie inwestycyjne „Rozbudowa Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku o remizę OSP”. Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się dokładnie we wtorek, 13 kwietnia, a głównym wykonawcą robót była firma z Lubawy. Inwestycję zakończono pod koniec czerwca.
W miniony poniedziałek odbył się finał inwestycji i przecięto wstęgę do nowej remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Siedziba ochotników powstała przy budynku przy budynku dawnego Gminnego Centrum Kultury (obecnie Centrum Usług Społecznych). Całkowita wartość inwestycji wyniosła 790 tysięcy złotych, a pieniądze pochodziły z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. .
W nowej remizie znalazł się już pierwszy sprzęt zakupiony w ramach projektu. Jest już na wyposażeniu strażaków m. in. pompa pływająca, pompa szlamowa, węże, prądownice, drabina, składany zbiornik na wodę. Teraz w głównym pomieszczeniu — garażu strażackiej siedziby, brakuje jeszcze samochodu pożarniczego, ale jak zapowiada Wojciech Dereszewski, wójt gminy, będą czynione starania o pozyskanie takiego pojazdu.
Czujcie się tutaj dobrze i działajcie na rzecz bezpieczeństwa naszych mieszkańców — dodał na otwarciu wójt Dereszewski.
ul

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5