Spinningiem o puchary starosty nowomiejskiego...

2021-10-21 12:29:36 (ost. akt: 2021-10-21 12:46:26)
Uczestnicy zawodów i organizatorzy na wspólnym zdjęciu

Uczestnicy zawodów i organizatorzy na wspólnym zdjęciu

Autor zdjęcia: Nadesłane

Na akwenie Wyrobiska w Nielbarku rozegrano III edycję Zawodów Spinningowych o Puchar Starosty Nowomiejskiego.
Imprezę współorganizowało Koło Nr 35 Polskiego Związku Wędkarskiego w Nowym Mieście wraz ze starostwem nowomiejskim.
Zawody rozgrywane były w formule indywidualnej, z brzegu — w kategoriach junior i senior, na tzw. „żywej rybie”, co oznacza że każda sztuka po złowieniu trafiała do siatki i zgłaszana była komisji sędziowskiej. Po zmierzeniu ryba była wypuszczana z powrotem do jeziora.
W konkursie wystartowało 40 zawodników z powiatu nowomiejskiego i terenów ościennych. Sprzyjająca aura dawała uczestnikom możliwość dobrego wypoczynku nad wodą, aczkolwiek jak się dowiedzieliśmy, rekordowych okazów nie odnotowano.
W czołówce zawodów znaleźli się: w kategorii senior pierwszą lokatę zdobył Marek Kamiński, natomiast w kategorii junior triumfował Hubert Suchocki. Nagrodę specjalną za złowienie największej ryby przyznano ex aequo Grzegorzowi Grochowiakowi i Dariuszowi Rywalskiemu. Złowili oni okonie mierzące po 30 centymetrów.
Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami, otrzymali też atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego. Program zawodów dopełniły wędkarskie dyskusje, wymiana doświadczeń, a integracja pozostaje najważniejszym celem tego typu imprez. ul


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5