Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku w Zakopanem i Krakowie

2019-06-17 19:00:59(ost. akt: 2019-06-17 19:04:34)
Uczniowie wybrali się pociągiem do Zakopanego

Uczniowie wybrali się pociągiem do Zakopanego

Autor zdjęcia: ZSZ Kurzętnik

W dniach 20-24.05.2019 grupa uczniów z klas III TE/TŻiUG, TI/TR, TCPG/TUiSEO Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku wybrała się (pociągiem) na wycieczkę w Tatry. 
Na początku zobaczyliśmy najważniejsze miejsca w  Krakowie, po czym udaliśmy się do Zakopanego. Przywitała nas tam słoneczna pogoda i już pierwszego dnia ujrzeliśmy piękną panoramę Tatr z ośnieżonymi jeszcze szczytami. Po krótkim odpoczynku po podróży zrobiliśmy rozpoznanie terenu- udając się na Krupówki. 
Wieczorem zrobiliśmy integracyjnego grilla. 

Następnego dnia rano wyruszyliśmy do Kuźnic, aby stamtąd kolejką linową (pełni obaw) wjechać na Kasprowy Wierch..Widoki zapierały dech w piersiach , a na szczycie czekała na nas niespodzianka…70 cm śniegu i ..Kamil Stoch! Po powrocie na dół odwiedziliśmy Wielką Krokiew, a wyciągiem krzesełkowym dostaliśmy się na sam szczyt skoczni. 

W środę postanowiliśmy zdobyć Morskie Oko..Po drodze (żeby nie było za krótko  ) zboczyliśmy do Doliny Roztoki. Nie było lekko, ale daliśmy radę, a dobre humory nas nie opuszczały mimo deszczyku. 
W czwartek zauroczeni w górskich wędrówkach ruszyliśmy dalej- urocza Doliną Białej, Czerwona Przełęcz, Siklawica, Dolina Strążyska.. zakończywszy na pysznych naleśnikach i regeneracji w Aquaparku. 

To wszystko co zobaczyliśmy i przeżyliśmy to zasługa tego, że byliśmy zgrani ,wyrozumiali..a i wspieraliśmy się w trudnych chwilach na szlaku.. Zrobiliśmy wspólnie (łącznie) ponad 100 000 kroków, co daje nam około 65km w górskich warunkach. Wielu z nas kiedy dowiedziało się o tym wyniku podczas drogi powrotnej , myślało, że to nie jest możliwe, a jednak.. udało nam się pokonać granice, które mieliśmy za nieosiągalne. Tak jak ustaliliśmy..to był pierwszy, ale nie ostatni raz w górach.  Zaraz po wakacjach obieramy nowy kierunek i robimy plan kolejnej przygody!


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5