Kajakarski festyn w ośrodku nad Jeziorem Wielkie Partęczyny

2017-07-30 15:56:27(ost. akt: 2017-07-30 16:04:25)
Kajakarze dopłynęli do partęczyńskiej plaży

Kajakarze dopłynęli do partęczyńskiej plaży

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Do ośrodka wypoczynkowego nad Jeziorem Wielkie Partęczyny dopłynęli uczestnicy 57. Międzynarodowego Spływu Kajakowego Pojezierzem Brodnickim-Drwęcą-Wisłą '2017. Od wielu już lat tradycyjnie z tej okazji organizowany jest festyn na partęczyńskiej plaży.
Głównym organizatorem plażowego festynu jest od lat Stowarzyszenie Prywatnych Właścicieli Domków Wypoczynkowych Usytuowanych nad Jeziorem Wielkie Partęczyny k. Tereszewa z pomocą sponsorów.

W tym roku obsada międzynarodowego spływu, który organizuje Klub Turystów Wodnych z Chełmna, liczy około 120 osób, w tym tradycyjnie są goście zza granicy.

Po dopłynięciu wodniaków do plaży rozpoczął się piknik, ale na początek nastąpiła wymiana pamiątek pomiędzy „dowództwem” spływu i organizatorami spotkania.

Najwięcej atrakcji przygotowano dla najmłodszych. Były konkursy, zabawy oraz mini zawody. Także dorośli mogli uczestniczyć w m.in. w wyścigu kajakowym, przeciąganiu liny w wodzie czy też pomagać najmłodszym w budowaniu zamków z piasku. Swoją muzyką czas plażowiczom umilał zespół Szuda Band.

Patronat medialny nad imprezą sprawowała „Gazeta Nowomiejska”.
Więcej informacji i wyniki konkurencji znajdą się na łamach piątkowego wydania nowomiejskiego tygodnika.

Dzisiaj, w niedzielę uczestnicy spływu wyruszyli na 14-kilometrową wycieczkę do Jeziora Łąkorz, natomiast w poniedziałek dopłyną do stanicy w Bachotku.
Cały spływ zakończy się 12 sierpnia w Chełmnie. ul

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5