Leszek Jobs reprezentował Polskę w Słowenii

2014-12-08 12:46:28 (ost. akt: 2014-12-08 12:55:58)
Kadra Polski

Kadra Polski

Autor zdjęcia: Arch. klubu

Niedawno zawodnik i trener Zamku Expom Kurzętnik — Leszek Jobs, wspólnie z Reprezentacją Polski, brał udział w Mistrzostwach Europy w Kickboxingu Seniorów i Kobiet największej i najpoważniejszej Federacji Kickboxingu na świecie WAKO. Odbyły się one w słoweńskim Mariborze. Nasz zawodnik zajął trzecie miejsce!
Mistrzostwa odbywały się w formułach light contact, pointfighting i kick light. Na turniej zjechało ponad 600 fighterów ze wszystkich zakątków Europy, w tym licząca ponad 30 osób kadra z Polski.

— Wystartowałem w kategorii wiekowej weteran. Jest to przedział wiekowy 40 – 50 lat w formule light contact do -94 kg. Udało mi się wywalczyć brązowy krążek. Jestem z niego bardzo zadowolony, gdyż był to mój debiut w rywalizacji w gronie weteranów na arenie międzynarodowej. Bardzo zaskoczył mnie wysoki poziom konkurentów... Jest to szybko rozwijająca się grupa wiekowa byłych zawodników i trenerów, którzy dalej mogą rywalizować ze sobą na macie — mówi Leszek Jobs.

Ponadto w trakcie mistrzostw pan Leszek pełnił funkcję drugiego trenera reprezentacji, dzięki czemu mógł z bliska przyjrzeć się pracy bardzo doświadczonego trenera kadry — Piotra Siegoczyńskiego. Jest to zawodnik, który dla Polski zdobył pierwszy w historii złoty medal Mistrzostw Świata w Budapeszcie w 1985 roku. Jak mówi kurzętnicki trener, była to współpraca bardzo owocna, szczególnie dla pana Leszka, gdyż przy szefie kadry zyskał nowe doświadczenie w pracy trenerskiej. Przy okazji był świadkiem zdobycia dla Polski trzech złotych medali.

– Najwspanialsze chwile przeżyłem przy dekoracjach, gdzie wspólnie z wszystkimi kadrowiczami mogliśmy odśpiewać na cały głos Mazurka Dąbrowskiego, granego dla złotych medalistów. Za pośrednictwem Gazety Nowomiejskiej chciałem podziękować wszystkim, którzy trzymali za mnie kciuki i wsparli mnie w wyjeździe na Mistrzostwa Europy — powiedział Leszek Jobs.
[gallery=4]65448 [/gallery]

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gitara #1600522 | 79.187.*.* 8 gru 2014 17:42

    wielkie brawa dla Klopsa zasłuzył na medal ,oby tak dalej

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5