Praktyki zawodowe w Niemczech uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku

2014-11-20 17:07:20 (ost. akt: 2014-11-20 17:08:26)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół Zawodowych

Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku realizuje projekt „W życzliwej szkole marzenia stają się celem – praktyki zawodowe w Niemczech "skierowany do uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych.
Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku realizuje projekt w ramach programu Erasmus+ „W życzliwej szkole marzenia stają się celem – praktyki zawodowe w Niemczech "skierowany do uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych. Projekt stwarza szansę dla uczniów na rozwój umiejętności zawodowych z zakresu gastronomii, a także wzmocnienie znajomości języka niemieckiego. A ponadto:

1.Podniesienie u 18 uczniów/uczennic praktycznych umiejętności i kompetencji zawodowych w zakresie zgodnym z profilem technik żywienia i usług gastronomicznych.
2.Nabycie u 18 uczniów/uczennic doświadczenia zawodowego w pracy w zakładach o wysokim standardzie usług i przygotowanie do pracy z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i technologii.
3.Nabycie u 18 uczniów/uczennic wiedzy i umiejętności w zakresie języka niemieckiego zawodowego.
Partnerem w projekcie jest zaprzyjaźniona szkoła niemiecka z regionu , z którym powiat nowomiejski utrzymuje stosunki partnerskie (BBS Wildeshausen).

W dniu 12 listopada podczas akademii szkolnej z okazji Dnia Niepodległości, Dyrektor ZSZ w Kurzętniku Mirosław Wodara oraz koordynator projektu Anna Faltynowska przekazali uczniom wyjeżdżającym do Niemiec materiały pomocnicze oraz zaprezentowali założenia projektu.

Dnia 16 listopada 2014 roku o godzinie 15.30 uczestnicy projektu "W życzliwej szkole marzenia stają się celem – praktyki zawodowe w Niemczech" wyruszyli w dwutygodniową przygodę do zaprzyjaźnionej szkoły w Wildeshausen w celu odbycia praktyk zawodowych. Dzień wyjazdu był wyjątkowy ponieważ uczestnicy po raz pierwszy mogli wziąć udział w wyborach samorządowych. Rano powinność obywatelska – głosowanie, po południu – wyjazd.

Kolejne wyjazdy odbędą się w listopadzie 2015 roku i kwietniu 2016.
Trzymamy kciuki, obyście powrócili z nowymi pomysłami i bogatym doświadczeniem zawodowym.

Koordynator: Anna Faltynowska

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: ZSZ

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5