Mistrzowie kickboxingu w Kurzętniku

2014-10-10 13:41:04 (ost. akt: 2014-10-10 11:03:01)
Ekipa Zamku Kurzętnik

Ekipa Zamku Kurzętnik

Autor zdjęcia: Arch. klubu

Ubiegłotygodniowe Mistrzostwa Polski w kickboxingu full-contact Kurzętnik 2014 tym razem upłynęły nie tylko na walkach w ringu. Można się było również zgłosić do bazy dawców szpiku kostnego.
Równocześnie z pierwszym gongiem rozpoczynającym pierwszą walkę mistrzostw można było się zarejestrować w Bazie Dawców Komórek Macierzystych i zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego. Był to bardzo szczytny cel, którego inicjatorem był Robert Mówiński. My, jako klub, udostępniliśmy miejsce, gdzie podczas sobotnich walk w bazie zarejestrowało się 30 osób.

Do rywalizacji w Mistrzostwach w ringu zgłosiło się 80 najlepszych zawodników, specjalizujących się w formule full contact z 31 klubów. Walki odbywały się w ringu. Wszystkie walki eliminacyjne i półfinałowe odbyły się w sobotę, na niedzielę pozostały tylko walki finałowe i dekoracje najlepszych kickboxerów.

- Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali triumfatorka kategorii -60 kg Emilia Czerwińska (SKF Boksing Zielona Góra) i zwycięzca wagi -67 kg Kajetan Kierstein (MMA Devil Międzychód). W punktacji klubowej zwyciężyli zawodnicy Piotrowskiej Szkoły Sztuk Walki Tom Center, przed MMA Devil Międzychód i SKF Boksing Zielona Góra — powiedział Leszek Jobs, jeden z organizatorów Mistrzostw Polski Seniorów w Kurzętniku.

Tytuły mistrzów kraju obronili Ewa Bulanda (48 kg, Jas-Pol Krynica-Zdrój), Kajetan Kierstein (67 kg, poprzednio jako Czerwony Smok Poznań), Robert Krasoń (75 kg, Tom Center Piotrków Trybunalski) i Jakub Kozera (+91 kg, Gwardia Zielona Góra).

— Dorobek Zamkowców w porównaniu z rokiem ubiegłym też jest bardziej okazały. Rok temu udało się zdobyć jeden brązowy medal, tym razem wywalczyliśmy dwa srebrne krążki — mówi Leszek Jobs.

Z grona zawodników gospodarzy KS Zamek Expom Kurzętnik w finale walczyli Piotr Kołakowski (-81 kg) i Katarzyna Bedra (-56 kg). Oboje przegrali, ale byli po dobrych walkach z przeciwnikami z najwyższej półki krajowego i światowego kickboxingu — Bogumiłem Połońskim (SKF Boksing Zielona Góra) i Dorotą Godziną (KS X FIGHT Piaseczno).

Wcześniej z turniejem pożegnali się Wojciech Wiśniewski i Damian Chiliński

Piotr Kołakowski — w jego przypadku był to debiut wśród seniorów w formule full contact. Okazał się on wielkim sukcesem i zaskoczeniem dla wielu fachowców. Walki poprzedzające Piotr wygrał jednogłośnymi decyzjami sędziowskimi. Dopiero w finale uległ bardzo doświadczonemu oponentowi z Zielonej Góry na punkty. Był to zawodnik naprawdę mocny — świadczy o tym fakt, że walkę półfinałową jego rywal oddał walkowerem.

— Miałem obawy jak Piotr sobie poradzi z tak silnym i mocno bijącym rywalem. Po prostu bałem się tej potyczki, ale Piotr potwierdził swoją dobrą dyspozycję z poprzednich walk. Słuchał rad narożnika, robił to, co sobie założyliśmy przed walką i choć przegrał, pokazał się z bardzo dobrej strony — mówi trener Jobs.

Bardzo fajny dla oka był też pojedynek Kasi Bedry z faworytką Dorotą Godziną.

— Moja podopieczna, mimo dwuletniej przerwy, do pojedynku o złoto wyszła bardzo zdeterminowana i zmotywowana. Po dwóch rundach walkę kontrolowała i prowadziła na punkty, ale w końcówce trzeciej rundy doświadczenie Doroty wzięło górę i to ona cieszyła się ze zwycięstwa, na które musiała bardzo ciężko zapracować — przyznał Leszek Jobs, od wielu lat popularyzujący kickboxing w Kurzętniku i regionie.

Kasia swoją postawą w ringu dała wyraźny sygnał swoim rywalkom, że wyrasta im nowa silna konkurentka na kickboxerskim podwórku.

Najstarszym złotym medalistą został 43-letni Michał Dembler (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie). W finale wagi -86 kg pokonał Arkadiusza Dembińskiego (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) 3-0.

— Walka była pasjonująca, a momentami wręcz brutalna. Sytuację kontrolował Dembiński, ale dwa razy dostał minusowe punkty za próbę uderzenia kolanem. Michał pokazał wielkie serce do walki. dzięki temu to on mógł się cieszyć ze zwycięstwa. Natomiast w finale Sebastian Prokop (-75 kg) z Olimpii, któremu pomagałem przygotować się do mistrzostw, przegrał 1-2 z Robertem Krasoniem. O końcowym triumfie przeciwnika zadecydowało niezaliczone Sebastianowi czyste kopnięcie na klatkę piersiową — ocenił Leszek Jobs — I tak uważam. że Sebek stoczył super pojedynek. Zabrakło tylko odrobiny szczęścia, by móc się cieszyć z kolejnego tytułu.

Niedzielne walki mogły się podobać licznie zgromadzonej publiczności.

- Stały na wysokim poziomie, pod względem technicznym i taktycznym. Relację z Mistrzostw pokazała TVP Olsztyn — dodał organizator.

Mistrzostwa Polski w Kurzętniku były generalnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy, które w dniach 18-26 października odbędą się w hiszpańskim Bilbao.

Wyniki finałów MP full-contact w Kurzętniku:

Kobiety

-48 kg: Ewa Bulanda (LUKS JAS POL Krynica) - Marzena Szacoń (MKS Kalina Lublin) rsc 1r.
-52 kg: Karolina Mośko (KKT Bałtyk Koszalin) - Ewa Boś (SKF Boksing Zielona Góra) KO 2r.
-56 kg: Dorota Godzina (KS X FIGHT Piaseczno) - Katarzyna Bedra (Zamek Expom Kurzętnik) 3-0
-60 kg: Emilia Czerwińska (SKF Boksing Zielona Góra) - Kamila Hermanowska (Klub Sportowy NADSTAL Krzaki Czaplinkowskie) 3-0
-65 kg: Monika Kędzierska (Klub Sportowy C.S.E. Sparta) - Paulina Frankowska (KS X FIGHT Piaseczno) 3-0
+70 kg: Anna Kołodziejska (MMA DEVIL Międzychód) - Maria Barcikowska (KS START Działdowo) 3-0

Mężczyźni

-57 kg: Łukasz Wydro (SMOK Toruń) - Wojciech Peryt (Radomski Klub Kickboxingu Kick-Sport) 3-0
-63,5 kg: Jakub Jasion (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) - Mariusz Just (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) WO
-67 kg: Kajetan Kierstein (MMA DEVIL Międzychód) - Michał Benben (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) 3-0
-71 kg: Kamil Dajwłowski (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) - Szymon Salachna (Beskid Dragon Bielsko-Biała) 3-0
-75 kg: Robert Krasoń (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) - Sebastian Prokop (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) 2-1
-81 kg: Bogumił Połoński (SKF Boksing Zielona Góra) - Piotr Kołakowski (Zamek Expom Kurzętnik) 3-0
-86 kg: Michał Dembler (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) - Arkadiusz Dembiński (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) 3-0
-91 kg: Adrian Kowalkowski (KS X FIGHT Piaseczno) - Paweł Michalak (Husaria Drutex Słupsk) 3-0
+91 kg: Jakub Kozera (Gwardia Zielona Góra) - Patryk Proszek (Gwardia Zielona Góra) WO

Z TEGO MIEJSCA WSPÓLNIE Z ANDRZEJEM KOWALCZYKIEM DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OSOBOM ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE SIĘ W POMOC PRZY ORGANIZACJI MISTRZOSTW POLSKI W KURZĘTNIKU. SPONSOROM , RODZICOM I WSZYSTKIM INNYM KTÓRYCH CIĘŻKO BYŁOBY WYMIENIĆ , WSPÓŁPRACA Z TAKIMI LUDŹMI TO SAMA PRZYJEMNOŚĆ .


Organizatorami Mistrzostw Polski byli:

KS ZAMEK EXPOM KURZĘTNIK, URZĄD GMINY W KURZĘTNIKU, ZESPÓŁ SZKÓŁ W KURZĘTNIKU i LUKS TKKF KURZĘTNIK.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ktos #1504900 | 77.87.*.* 11 paź 2014 01:00

    Panie Leszku gdzie jest artykuł o Karolinie? Przyjechała z Mistrzostw Swiata i nic nie ma. skandal

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5