. Do Partęczyn przypłyną znów kajakarze

2014-08-02 00:05:47 (ost. akt: 2014-08-02 00:11:51)
Międzynarodowy spływ na plaży w Partrczynach

Międzynarodowy spływ na plaży w Partrczynach

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Z okazji 54. Międzynarodowego Spływu Kajakowego "Pojezierzem Brodnickim-Drwęcą-Wisłą", w sobotę 2 sierpnia, w Partęczynach odbędzie się festyn. Organizatorzy zapraszają na partęczyńską plażę właśnie w sobotę, a nie jak podaliśmy na łamach "Gazety Nowomiejskiej" za organizatorami spływu — w niedzielę.
Impreza rozpocznie się o godz. 16 pokazami cyrkowymi uczestników Międzynarodowego Lata Artystycznego 2014. Swoje umiejętności zaprezentują grupy "Heca" z Lipinek, "Bedekus" z Brodnicy, "Arlekin" z Ukrainy oraz "Sternchen" i "Wellenbreche" z Niemiec .

O godz. 17 nastąpi przywitanie kajakarzy biorących udział w spływie.

Pół godziny później zaśpiewają i zatańczą "Kurczaczki" z Kurzętnika. Następnie przedstawiciele nowomiejskiej Państwowej Straży Pożarnej dadzą pokaz ratownictwa wodnego, a uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście zaprezentują umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W programie znajdą się także konkursy dla dorosłych i dzieci. Tradycyjnie nie zabraknie przeciągania liny w wodzie oraz wyścigów kajakowych o statuetkę "Gazety Nowomiejskiej".

O godz. 19 zaprezentuje się Studio Arlekin z Kijowa. Sporą atrakcją będzie też pokaz ogniowy, który partęczyńską plażę rozświetli o godz. 23. Wcześniej, o godz. 21 rozpocznie się zabawa "pod chmurką", a do tańca uczestnikom festynu przygrywać będzie zespół "T&T".

Patronat nad imprezą objęła "Gazeta Nowomiejska".


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5