Zamek Expom najlepszym klubem w trójboju siłowym do lat 16-tu

2014-06-23 17:45:58(ost. akt: 2014-06-23 17:48:58)
Na rodzinnej fotografii

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

W dniach 20-21.06.2014 r. w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 16-tu i 18-tu w Trójboju Siłowym. W zawodach wystartowało sześciu zawodników Zamku-Expom, podopiecznych trenera Andrzeja Kowalczyka.
Mistrzem Polski w kat. wag. do 120 kg do lat 16-tu został Tomasz Luliński, który przysiadł z ciężarem 167,5 kg, wycisnął na ławeczce 100 kg i w martwym ciągu podniósł
207,5 kg, co dało mu łącznie 475 kg.
W kat. wag. 105 kg do lat 16-tu, drugie miejsce zajął Radosław Kołodziejski, który w trójboju osiągnął 417,5 kg (150+87,5+180). W tej samej kategorii brązowy medal
wywalczył czternastoletni Przemysław Garbicz z wynikiem 330 kg (125+60+145). Czwarte miejsce w kat. wag. 59 kg zajął
także czternastoletni Karol Badowski z wynikiem 250 kg (95+50+105).
W gronie osiemnastolatków srebrny medal w kat. wag. 120 kg wywalczył Filip Miśkiewicz z wynikiem 532,5 kg (200+115+217,5).

Wynik Filipa był taki sam jak zwycięzcy tej kategorii i o Mistrzostwie Polski zadecydowała niższa waga ciała jego rywala. W kat. wag. 59 kg brązowy medal wywalczył Błażej
Rzymski z wynikiem 330 kg (107,5+62,5+160).
Na pomoście i rozgrzewce oprócz trenera zawodnikom pomagał także Paweł Kowalski.
Wszyscy zawodnicy znakomicie zaprezentowali się na pomoście
ustanawiając nowe rekordy życiowe, czego efektem było pierwsze miejsce w klasyfikacji juniorów do lat 16-tu, za co trener
Andrzej Kowalczyk odebrał okazały puchar.