Wrócili z Węgier z siedmioma medalami

2014-05-27 14:37:02 (ost. akt: 2014-05-27 13:16:53)
Karolina Lewalska, Leszek Jobs, Wojtek Wiśniewski i Piotr Kołakowski

Karolina Lewalska, Leszek Jobs, Wojtek Wiśniewski i Piotr Kołakowski

Autor zdjęcia: Arch. klubu

Sukcesem zakończył się wyjazd czwórki kickboxerów Zamku Expom Kurzętnik na Puchar Świata WorldCup Kickboxing, który odbył się w węgierskim Szeged. Zdobyli trzy pierwsze, dwa drugie i dwa trzecie miejsca.

— Jestem naprawdę dumny z zaangażowania w walkę na macie i wyników, jakie uzyskali moi zawodnicy. Jednak najbardziej szkoda mi Piotra Kołakowskiego, który jechał na zawody z pewnością startu w gronie juniorów. Na miejscu okazało się, że musi wystartować jako senior za sprawą zmiany przepisów WAKO. Trzeba było podjąć rywalizację z bardziej doświadczonymi i starszymi rywalami. Ale nasz zawodnik dał radę i wywalczył brązowy krążek w formule light contact (kat. wag. 79 kg), co jest sporym osiągnięciem — relacjonuje Leszek Jobs, trener kurzętnickich kickboxerów.


W gronie juniorek świetnie spisała się Karolina Lewalska (kat. wag. 65 kg), która w formule light contact wywalczyła brązowy medal. W formule kick light, w której dozwolone są kopnięcia w udo (low kick) i w której Karolina czuje się znacznie lepiej, wygrała i zdobyła Puchar Świata. Zwycięstwo to zaowocuje również powołaniem od trenera kadry Polski na zgrupowania reprezentacji przed wrześniowymi mistrzostwami Świata, które odbędą się w Riminii we Włoszech.


— Dodam tylko, że 21 czerwca Karolina stoczy pojedynek na Gali Kickboxingu, która odbędzie się w Gdańsku. Wojciech Wiśniewski (kat. wag. 84 kg) okazał się bezkonkurencyjny w formułach light contact i kick light. Zdobył dublet, czym powtórzył swój wielki wyczyn sprzed roku. Wojtek ma w swojej bogatej kolekcji pięć pucharów Świata: cztery z Szeged i jeden z Austrii z 2011 roku — komentuje Leszek Jobs.


Trener (kat. wag. 94 kg) również ma się czym pochwalić. Wywalczył dwa drugie miejsca w kick light i light contact.


— Powoli oswajam się z myślą o zakończeniu kariery czynnego zawodnika. Będę kładł większy nacisk na prowadzenie treningów w klubie i wychowywanie przyszłych mistrzów. Chciałbym podziękować w imieniu zawodników i swoim wszystkim tym, którzy wspomogli nas w wyjeździe na Puchar Świata — mówi trener.

 kajoo

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. puszczyk #1404828 | 83.9.*.* 27 maj 2014 22:07

    Jesteście Wielcy!!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. kera #1404680 | 83.24.*.* 27 maj 2014 19:06

    Gratulacje;)

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5