Geocaching’s connecting people!

2014-02-28 10:00:00(ost. akt: 2014-02-27 14:07:51)
Marek Czapliński sprawdza "logbooka" w skrytce, której jest autorem

Marek Czapliński sprawdza "logbooka" w skrytce, której jest autorem

Autor zdjęcia: Archiwum Team NML

Geocaching dociera do coraz większej ilości państw, miast i miasteczek. Dotarł i do nas! Pierwsze osoby z Nowego Miasta i okolic, których pasją stało się maskowanie i poszukiwanie skrytek ze skarbami, zostały "keszerami" w maju ubiegłego roku. Niedawno odbył się pierwszy event zorganizowany przez nowomiejską grupę — Ognisko by Team NML.


Geocaching jest ukrywaniem keszy (skrytek, skarbów) w ciekawych, wartych odwiedzenia miejscach. Zadaniem innych jest ich szukanie poprzez współrzędne geograficzne podane na stronach geocaching.com oraz geocaching.pl.

Poszukiwacze (muszą być zarejestrowani na ww. stronach) posługują się odbiornikami GPS, najczęściej w telefonach.Na terenie Nowego Miasta i okolic działa Team NML. W jej skład wchodzą 22 osoby. Wśród nich są Katarzyna Żuralska, Małgorzata Ochlak i Marek Czapliński, którzy jako pierwsi oficjalnie przyłączyli się do geocachingu. Wraz z przyjaciółmi z ekipy zakładają i szukają keszy.

W minioną sobotę Team zorganizował akcję dla geocacherów z całej Polski, w sumie na spotkanie przyjechało kilkadziesiąt osób m.in. z Górzna, Warszawy, Lidzbarka i Iławy. W koncepcji portalu Geocaching Polska Nowemu Miastu Lubawskiemu przypadła pierwsza pozycja w ramach projektu pn. Propozycja na weekend.
Szczególna atrakcyjność jednego z keszy w tej pętli, spowodowała, że rekomendacja Nowego Miasta Marka Czaplińskiego została uwzględniona przez portal.


— Zabawa w poszukiwanie i ukrywanie skarbów jest dla każdego, bez względu na wiek i płeć. Uczestniczą w niej całe rodziny, jest to świetna atrakcja i nauka dla dzieci. W tę pasję nie trzeba wkładać pieniędzy. Wystarczy komórka z odpowiednią aplikacją, pomysł na skrytkę i chęć przeżycia ciekawej przygody. Dzięki temu hobby możemy ściągnąć do Nowego Miasta wiele osób z różnych stron Polski, a nawet innych państw — mówi Marek Czapliński.

Być może wśród naszych czytelników znajdą się chętni, by wstąpić do Team NML. Grupę można znaleźć na Facebooku. Nie wszyscy muszą zakładać i poszukiwać skrytki, są i tacy, którzy się "tylko" przyglądają i kibicują.
 kajoo

Więcej informacji o nowomiejskim geocachingu można znaleźć w Gazecie Nowomiejskiej z 28 lutego lub tutaj.Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. lubawiak #1338689 | 89.229.*.* 2 mar 2014 11:23

    Stawiajmy na taką turystykę, a nie warszawiaków wykupujących co się da wokół jezior.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5