Trzy krążki zostały w powiecie

2013-11-02 11:49:06 (ost. akt: 2013-11-02 11:53:07)
Sebastian Prokop na ringu

Sebastian Prokop na ringu

Autor zdjęcia: Krzysztof Bartnicki

Czterdzieści klubów z całego kraju... setki zawodniczek i zawodników... Tak krótko można podsumować Mistrzostwa Polski Full Contact Seniorów Kurzętnik 2013, które odbyły się w miniony weekend. Niestety, naszym zawodnikom nie udało się zdobyć złota, ale wywalczyli srebro i dwa brązy.
Wśród setek zawodników nie zabrakło przedstawicieli naszego powiatu. Byli to Michał Dembler i Sebastian Prokop z MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie oraz Damian Chiliński i Wojciech Wiśniewski z KS Zamek Expom Kurzętnik.

Pierwszy raz w naszym powiecie zorganizowano turniej w ringu. Poprzednie zawody zawsze odbywały się na matach.
Najlepiej spisał się Michał Dembler, któremu w swojej kategorii (-86 kg) udało się zdobyć srebrny krążek. Z powodzeniem przeszedł eliminacje i półfinał. W tej samej kategorii wagowej walczył Wojciech Wiśniewski. Zawodnik pozytywnie przeszedł eliminacje, ale do rundy finałowej już się nie dostał.

Sebastian Prokop walczył w kategorii -75 kg. W swej pierwszej walce pokonał przeciwnika, ale już w następnej uległ zawodnikowi z warszawskiego klubu. Tym samym udało mu się wywalczyć brązowy medal. Damian Chiliński, choć wykorzystał swe wszystkie atuty i mocne strony, nie dostał się do walk półfinałowych.

Sprawcami sportowego "zamieszania" byli Leszek Jobs, prezes KS Zamek Expom Kurzętnik, znany kickboxer oraz Andrzej Kowalczyk, który poprowadził imprezę. Oficjalnymi organizatorami imprezy byli: wspomniany KS Zamek, Urząd Gminy Kurzętnik, Polski Związek Kickboxingu oraz Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bartek #1236212 | 86.111.*.* 4 lis 2013 17:03

    brawo! zdaje sie najlepsza impreza pod wzgledem rangi jak i organizacji w powiecie nowomoiejskim od dłuuugiego czasu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5