Michał i Wojtek znowu zostali mistrzami

2013-05-10 09:52:47 (ost. akt: 2013-05-10 09:57:51)
Trochę humoru nie zaszkodzi...

Trochę humoru nie zaszkodzi...

Autor zdjęcia: Arch. klubuW urokliwym miasteczku Pułtusku, zwanym Wenecją Mazowsza, odbyły się mistrzostwa Polski seniorów w kickboxingu w formułach pointfighting i light contact, na które zawitało 236 zawodników. Doskonale spisali się kickboxerzy Zamku Expom Kurzętnik zdobywając dwa złote i dwa srebrne medale. W klasyfikacji generalnej drużynowo uplasowali się na piątym miejscu.


W turnieju walczyły 43 ekipy z całej Polski, zatem Zamek ma się czym pochwalić zdobywając tak wysoką notę. Swoją mistrzowską klasę z poprzedniego roku potwierdzili Michał Szulwic (kat. wag. do -63 kg) i Wojciech Wiśniewski ponownie stając na najwyższych stopniach podium.— Dla mnie Michał podczas tych mistrzostw spisywał się rewelacyjnie. Wykonywał plan taktyczny w stu procentach. Żadnemu z rywali nie pozostawiał cienia nadziei na zwycięstwo. Poważniejsze zadanie miał Wojtek, który przeniósł się do wyższej kategorii wagowej, ale dzięki swoim świetnym technikom nożnym nie miał większych problemów z pokonaniem rywali — relacjonuje Leszek Jobs, trener z Zamku Expom Kurzętnik.
Kolejne dwa srebrne krążki były udziałem Leszka Jobsa, który wystartował w mistrzostwach z niemałymi problemami.


— Sędzia główny nie chciał mnie i kolegi dopuścić do zawodów ze względu na to, że weszliśmy w wiek weterana i według przepisów Polskiego Związku Kickboxingu nie możemy walczyć w gronie seniorów. Jednak dzięki Sebastianowi Prokopowi z Olimpii Nowe Miasto,
który znalazł lukę w przepisach światowej federacji kickboxingu WAKO, dopuszczono nas do mistrzostw i z radością stwierdzam, że młodzi zawodnicy mogą nam tylko pozazdrościć charakteru i kondycji podczas walk. Jednego dnia mistrzostw stoczyłem sześć walk, co dało 18 rund w dwóch formułach w kategorii wagowej do 94 kg — mówi trener Jobs.


Bez medalu do domu wrócił Damian Chiliński (kat. wag. do -79 kg), który zebrał kolejne cenne doświadczenie w gronie seniorskim. Wygrał jeden pojedynek, drugi przegrał, ale, jak mówi Leszek Jobs, spisał się na medal zostawiając na macie sporo zdrowia i serca. Trener wierzy, że Damian w niedalekiej przyszłości przyniesie sporo radości dla klubu z Kurzętnika.

 kajoo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5