Pięć złotych, dwa srebrne i jeden brązowy krążek2013-05-10 09:30:08 (ost. akt: 2013-05-10 09:43:11)
Błażej Urbański

Błażej Urbański

Autor zdjęcia: Arch. klubu

Szczęśliwy oktet medali

W pierwszy weekend maja w Krynicy Zdrój odbył się Międzynarodowy Puchar Polski w kickboxingu. Zawodnicy Zamku Expom Kurzętnik zaznaczyli swój udział w imprezie zdobywając osiem medali, w tym aż pięć złotych.


Wojciech Wiśniewski, aktualny mistrz Polski, potwierdził swoją dominację w light contact, a także w formule kick light. Pokonał w finale obecnego mistrza z Siedlec nie dając mu cienia szansy na zwycięstwo.

Karolina Lewalska, najbardziej utytułowana kadetka starsza w Zamku, także stanęła na najwyższym stopniu podium w obydwu formułach. Bezpośrednio po pucharze została na zgrupowaniu w Krynicy.


— Z rozmowy z trenerką wynika, że Karolina na sto procent będzie reprezentować Polskę w mistrzostwach Europy. Błażej Urbański, bardzo duży talent naszego klubu, startował w dwóch formułach w light contact zdobywając puchar Polski juniorów. Dołożył brązowy krążek w kick light, który nietypowo rozgrywany był w ringu — mówi trener Leszek Jobs.


Michał Szulwic (w light contact) zdobył srebrny medal, ale dla naszego aktualnego mistrza Polski nie jest to sukces.
— W finale po skandalicznym werdykcie sędziowskim Michał został "okradziony" ze zwycięstwa....
— Wszyscy, łącznie z trenerem i przeciwnikiem Michała, byli w wielkim szoku, że zostali uznani zwycięzcami tego pojedynku. To nasz zawodnik przez trzy rundy rozdawał karty, po prostu źle posadzili nas w narożnikach przed walką i punkty, które powinny wpływać na konto Michała wpływały na konto naszego przeciwnika. Sędziowie popełnili wielki błąd i trudno było im się do tego przyznać, protesty z naszej strony nic nie dały — mówi nadal zniesmaczony trener.


Sam trener również zdobył medal — srebro w light contact.

 kajoo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5