Czworo naszych zawodników przywiozło sześć medali

2013-03-12 13:25:41 (ost. akt: 2013-03-13 11:05:45)
Karolina zdobyła złoto w jednej z formuł, w których wzięła udział. Tu z trenerem Leszkiem Jobsem

Karolina zdobyła złoto w jednej z formuł, w których wzięła udział. Tu z trenerem Leszkiem Jobsem

Autor zdjęcia: Arch. klubu

Wielkim sukcesem sportowym zakończyła się wyprawa młodych adeptów kickboxingu do Muszyny gdzie zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Kadetów Młodszych i Starszych w formułach light contact, kick light oraz pointfighting.
Na imprezę zawitało 485 młodych fighterów z 48 klubów z całej Polski. Walki toczone były na trzech matach przez dwa dni — w sobotę od godz. 9 do 21, a w niedzielę od godz 9 do 19.

Mistrzostwa rozgrywane były w pięknej hali sportowej, na której swoje mecze rozgrywają siatkarki FAKRO Muszynianki Muszyna. Dodatkowego prestiżu dodawał fakt, iż trenerka reprezentacji Polski kadetów przyglądała się przyszłym kandydatom do powołania na cykl zgrupowań przed mistrzostwami Europy, z których to wyłoni się ścisła kadra Polski.

Mistrzostwa odbędą się jesienią tego roku w Krynicy Zdrój. Walki były bardzo zacięte i emocjonujące od pierwszej do ostatniej rundy. Każdy z zawodników chciałby założyć koszulkę reprezentacji z orłem na piersi i reprezentować nasz kraj na mistrzostwach Europy, a będzie to wielka impreza pod patronatem WAKO - największej organizacji kickboxingu na świecie, na którą przyjedzie kilka tysięcy kickboxerów z całej Europy.

Do Muszyny zabrałem tylko czwórkę zawodników - trzech kadetów młodszych i jedną kadetkę starszą. Jestem bardzo zadowolony z ich postawy. Dali z siebie wszystko podczas walk. Po zakończonych pojedynkach były łzy szczęścia i złości.

Więcej było zwycięstw, ale zdarzały się porażki wynikające z braku sił, czy z braku sposobu na pokonanie rywala. Były też łzy po krzywdzącym werdykcie sędziowskim, co dla mnie i każdego sportowca jest najgorsze). Zdarzały się takie sytuacje podczas tych mistrzostw.

Bez medalu do domu wrócił tylko Paweł Szreder, ale wynikało to nie z braku umiejętności i doświadczenia, a ze sporej różnicy wzrostu i mniejszej wagi Pawła od rywali.

Kiedy zgłaszałem chłopców do turnieju około czterech tygodni wcześniej, wszyscy byli prawie w górnym limicie kategorii wagowej, a podczas ważenia już na miejscu wszyscy byli o prawie 4 kg lżejsi od swoich rywali. Największa różnica uwidoczniła się u Pawła - był niższy o głowę od swoich przeciwników, pozostali już tak bardzo nie odstawali warunkami fizycznymi i poradzili sobie z przeciwnikami zdecydowanie lepiej.

Krystian Rzepka, kat. wag. – 52 kg:
* light contact (kopnięcia od pasa w górę) — 3 miejsce,
* kick light (dozwolone kopnięcia w udo) — 2 miejsce.
Przy zachowaniu większego spokoju podczas swoich walk dorobek Krystiana mógłby być znacznie lepszy, ale i tak jestem zadowolony z jego postawy.

Kamil Wiśniewski, kat. wag. – 42 kg:
* light contact — 2 miejsce,
* pointfighting — 2 miejsce.
Postawa Kamila była największym zaskoczeniem na bardzo duży plus. Po pierwsze stoczył najwięcej z wszystkich walk w każdej formule (po 4 boje), a w walkach finałowych tylko nie znacznie ulegał swoim przeciwnikom.

Karolina Lewalska, kat wag + 65 kg:
* light contact – 3 miejsce,
W walce o finał ewidentnie została skrzywdzona przez sędziów przegrywając niejednogłośną decyzją sędziów 2 do 1 na korzyść przeciwniczki gospodarzy mistrzostw.
Na otarcie łez pozostał jej brązowy krążek.
* Tę porażkę powetowała sobie pokonując w finale w formule kick light tę samą zawodniczkę. Nie pozostawiła żadnych złudzeń sędziom kto był lepszy w tym finale. Dla mnie zdobycie mistrzostwa Polski, to jak przypieczętowanie bardzo dobrego występu moich zawodników na mistrzostwach Polski w Muszynie, za co bardzo im dziękuję.

Leszek Jobs, trener kickboxerów KS Zamek Kurzętnik

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. lolo #1023505 | 83.8.*.* 14 mar 2013 21:59

    do robotyyyyyyyyyy a nie głupoty

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5