Zapalmy kresowe znicze

2014-09-01 14:00:00 (ost. akt: 2014-09-30 15:47:18)
Zapalmy kresowe znicze

Górnośląski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” zaprasza organizacje społeczno-kulturalne, grona pedagogiczne, dzieci i młodzież, przedsiębiorców i instytucje kulturalne do udziału w VIII edycji akcji „Podaruj znicz na Kresy”.

W imieniu Górnośląskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Katowicach serdecznie zapraszamy władze samorządowe miast Górnego Śląska i Śląska Opolskiego, działające na Śląsku organizacje społeczno-kulturalne, grona pedagogiczne, dzieci i młodzież ze śląskich placówek oświatowych, Przedsiębiorców, instytucje kulturalne i stowarzyszenia do udziału w VIII edycji akcji "PODARUJ ZNICZ NA KRESY".

Zwracamy się również o bezpośrednie wsparcie naszej akcji do mieszkańców Górnego Śląska - jako wolontariuszy lub prywatnych darczyńców.

Jesteśmy pewni, że dzięki Państwa zaangażowaniu uda się nam wspólnie zebrać po raz kolejny znaczącą partię zniczy, które przewieziemy na Kresy, aby w Dniu Wszystkich Świętych zapłonęły na opuszczonych grobach Naszych Rodaków, którzy zostali pochowani w dziesiątkach nekropolii, znajdujących się na Ziemi Drohobyckiej, w Borysławiu, w Stryju, w Samborze i w Łanowicach - stanowiących jedno ze świadectw ich polskiego dziedzictwa narodowego i kulturalnego.

Akcja PODARUJ ZNICZ NA KRESY trwa w dniach 16 września do 22 października 2014r.
Wzorem lat ubiegłych znicze przyjmowane będą w biurze Bytomskich Organizacji Pozarządowych Rynek 26/5 (IV piętro, winda) w godz. 9.00 do 16.00 - tel.: 32 3883347.