Kantata na Litwie

2014-09-18 20:06:21 (ost. akt: 2014-09-18 20:32:45)
Kantata na Litwie

Wizyta chóru Kantata na wileńszczyźnie była wielką lekcją patriotyzmu oraz historii a tchnienie polskości, które na każdym niemalże kroku towarzyszyło chórzystom pozostanie na zawsze w naszych sercach.

Chórzyści mieszkali w gospodarstwie agroturystycznym Państwa Czesławy i Franciszka Zdończyk w miejscowości Mikniszki. Gospodarze ujęli nas swoją ogromną serdecznością, życzliwością i gościnnością. W trakcie pobytu chórzyści spotykali się z Polakami zamieszkującymi Litwę. W Tabaryszkach zorganizowano koncert w tamtejszym kościele, w trakcie którego Kantata zaprezentowała program religino-patriotyczny. Po koncercie przygotowano dla nas wspaniały poczęstunek. Nie brakowało też okazji do rozmów, wspomnień i wspólnego śpiewania, które wywoływały łzy wzruszenia.

Chórzyści zwiedzili Wilno, dając wiele zaimprowizowanych koncertów m.in. przy grobie Marszałka Piłsudskiego jak i w Ostrej Bramie oraz kilku wileńskich kościołach. Możliwość śpiewania w ważnych dla Naszego Narodu miejscach, pozostawiła w duszach szczycieńskich chórzystów niezapomniane wrażenia a serdeczność Polaków pokazała, jak ważne są dla nich Nasze wizyty.

W Turgielach, na zaproszenie przypadkowego turysty z Sierpca , który słyszał Kantatę w Wilnie, chór wziął udział w spotkaniu w tamtejszym Ośrodku Kultury, dając koncert muzyki ludowej i biesiadnej. Owacjom i serdecznościom nie było końca.

Na zakończenie pobytu na Litwie, chórzyści odwiedzili jeden z tamtejszych domów dziecka, ofiarując dzieciom prezenty i dary.


Wizyta chóru Kantata na Litwie była wielką lekcją patriotyzmu oraz historii a tchnienie polskości, które na każdym niemalże kroku towarzyszyło chórzystom pozostanie na zawsze w ich sercach.

chórzyści

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na szczytno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj