Na dożynki do partnerskich Solecznik

2014-09-18 16:58:40 (ost. akt: 2014-09-18 19:49:51)
Nowomiejska delegacja na dożynkach spotykała znajomych

Nowomiejska delegacja na dożynkach spotykała znajomych

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski/Zbigniew Kremski

W solecznickich dożynkach na Wileńszczyźnie uczestniczyła delegacja Urzędu Miejskiego, która znalazła się wśród 25 zaproszonych grup gości z Polski, Niemiec oraz Białorusi.

Na zaproszenie mera rejonu solecznickiego — Zdzisława Palewicza, na uroczystość święta plonów pojechali przedstawiciele samorządu Nowego Miasta Lubawskiego — Aneta Gołębiowska, skarbnik urzędu i Jerzy Grządzielewski, szef działu promocji magistratu. W wyjeździe uczestniczył również Zbigniew Domżalski, dyrektor nowomiejskiego Zespołu Szkoły Muzycznej i Podstawowej.
W solecznickich dożynkach, prywatnie uczestniczyła grupa nowomieszczan — miłośników Wileńszczyzny.


Oficjalni delegaci nowomiejscy na początek, w gronie wszystkich zaproszonych gości spotkali się w urzędzie rejonowym z merem Zdzisławem Palewiczem, który zaznaczył, że dla większości obecnych nie jest to pierwsza wizyta.

W Solecznikach nie zabrakło również delegacji z partnerskiego Hude w Niemczech, które utrzymuje podwileńskie kontakty od 10 lat.
 Na części oficjalnej święta plonów pojawiła się prezydent Litwy — Dalia Grybauskaitė, która odwiedziła wszystkie stoiska dożynkowe.


Komentarze (1)

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. **** #1489249 | 77.87.*.* 20 wrz 2014 14:43

    Wspaniały pomysł, Polacy zawsze są ciepło przyjmowani przez mieszkańców Wleńszczyzny. Zazdroszę możliwości wyjazdu, chociaż oglądając zdjęcia odnosi się wrażenie, że nie wszyscy czują ten klimat i dobrze się bawili.

    odpowiedz na ten komentarz