Niebieskie Chabry z Kazachstanu już w Mrągowie

2014-08-08 09:00:46 (ost. akt: 2014-08-08 09:54:00)
Niebieskie Chabry podczas wizyty w Ogrodach Pokazowych w Marcinkowie

Niebieskie Chabry podczas wizyty w Ogrodach Pokazowych w Marcinkowie

Autor zdjęcia: Ewa Dolińska-Baczewska

Niebieskie Chabry, to zespół ludowy z Karagandy w Kazachstanie. Młodzież przyjechała do Mrągowa i zaprezentuje się podczas 20. Jubileuszowego Festiwalu Kultury Kresowej. W czasie dziesięciodniowego pobytu w Polsce opiekunem grupy jest Polski Czerwony Krzyż.

W Ogrodach Pokazowych w Marcinkowie odbyło się oficjalne powitanie zespołu z Kazachstanu. Niebieskie Chabry, to młodzieżowy zespół, który wystąpi podczas tegorocznego Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie. Podczas wizyty w Marcinkowie zwiedzili Ogrody Pokazowe i Motylarnię Magdaleny Markiewicz oraz Mazurską Izbę Regionalną.

Podróż z rodzimej Karagandy zajęła zespołowi aż 31 godzin. W Mrągowie spędzą dziesięć dni w czasie których zobaczą niektóre z zakątków Warmii i Mazur, ale co najważniejsze zaprezentują się przed festiwalową publicznością. Opiekę nad grupą sprawuje mrągowski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.

— Mamy nadzieję, że młodzież zabierze z tego pobytu wiele niezapomnianych wrażeń — mówi Maria Lemecha, sekretarz oddziału PCK w Mrągowie. — Niektórzy są w Polsce już kolejny raz, niektórzy jednak są tu po raz pierwszy. Wszyscy znają język polski i już nie mogą się doczekać występu podczas festiwalu.

Gości z Kazachstanu powitał Julian Osiecki, przewodniczący Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego oraz Paweł Długoborski prezes Oddziału Rejonowego PCK w Mrągowie i dyrektor ZSZ.
ed-b


Komentarze (1)

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. abc #1456588 | 89.229.*.* 8 sie 2014 10:12

    Pogoda załatwi sprawę jak na mięsie coś czuję :/

    odpowiedz na ten komentarz