Nasz patron Jan Paweł II

2014-10-20 13:58:54(ost. akt: 2014-10-21 16:55:59)

Autor zdjęcia: Teresa Truchan

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich odbyły się uroczystości związane ze Świętem Szkoły.
To już kolejna – 6. rocznica nadania imienia szkoły i czas dla nas szczególny, gdyż wybraliśmy sobie na Patrona wspaniałą postać – Jana Pawła II. Co roku staramy się upamiętnić ten dzień, a przede wszystkim upamiętnić postać naszego Patrona.

W uroczysty klimat święta wprowadziła nas Pani dyrektor, witając całą społeczność szkolną i przybyłych gości. Następnie uczniowie klas IV-VI zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli nam życiorys Ojca Świętego, Jego nauczanie oraz ponadczasowe wartości, którymi się kierował, a które dla nas stały się duchowym dziedzictwem.

Kolejnym punktem obchodów Święta Szkoły było uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Dzieci z zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły Krakowiaka i celująco przeszły „test wiedzy” przeprowadzony przez uczennicę klasy szóstej.

Przybyli na uroczystość rodzice z dumą i wzruszeniem obserwowali występy swoich pociech, podziwiając ich liczne talenty. Ten uroczysty dzień sprawił, że dzieci poczuły się pełnoprawnymi uczestnikami życia naszej szkoły.

Następnie odbył się turniej wiedzowo-sprawnościowy dla klas IV-VI. Uczniowie mieli za zadanie wykazać się wiadomościami na temat życia Patrona, ale także odrobiną zręczności i sprytu przy wykonywaniu nieco innych, trochę żartobliwych konkurencji sportowych. Wszystkie klasy z zapałem walczyły o pierwsze miejsce, ale wygrać mogła tylko jedna, a tą najlepszą okazała się klasa VI B. Gratulujemy! Jesteśmy przekonani, że nasz Patron byłby z nas dumny.

Uroczystość przygotowały: Urszula Kołodzińska, Anna Brodowska i Elżbieta Hołubowicz
Informację opracowały: Urszula Kołodzińska i Anna Brodowska


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://kowaleoleckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5