Święto Edukacji w Kowalach Oleckich

2014-10-15 22:10:51(ost. akt: 2014-10-21 13:05:51)

Autor zdjęcia: Teresa Truchan

W GCK w Kowalach Oleckich odbyła się Konferencja Nauczycieli Gminy Kowale Oleckie - Profilaktyka agresji i przemocy w szkole.
Była to doskonała okazja do wspólnego spotkania nauczycieli, pracowników oświaty, nauczycieli emerytowanych oraz gości związanych ze sprawami oświaty w naszej gminie.

Przebieg uroczystości rozpoczęło wystąpienie Pani wójt Heleny Żukowskiej, która przypomniała zadania Gminy dotyczące prowadzenia publicznych szkół i przedszkoli wynikające z ustawy o systemie oświaty. Mówczyni przedstawiła, w jaki sposób gmina Kowale Oleckie realizuje swoje obowiązki w tym zakresie.

Nie zabrakło także życzeń i podziękowań dla nauczycieli i pracowników oświaty. Swoją wypowiedź wójt zakończyła słowami Johanna Wolfganga Goethego: Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię i stwierdzeniem:" Uczcie tego dzieci i sami tak postępujcie".

Kolejne wystąpienia dotyczyły tematyki konferencji. Doradczynie metodyczne MODN w Ełku- Beata Chmielewska i Teresa Truchan mówiły na temat psychologicznych mechanizmów agresji, procedur postępowania oraz działań profilaktycznych szkoły, podsuwając zrazem różne możliwości rozwiązań praktycznych i propozycje materiałów zamieszczonych w Internecie, z których pracownicy oświaty mogą skorzystać. Celem konferencji było poszerzenie wiedzy uczestników na temat przyczyn, prawnych aspektów oraz działań profilaktycznych wobec agresji i przemocy w szkole.

Miłym akcentem uroczystości było wręczenie Nagród Wójta i Nagród Dyrektorów z okazji DEN. Następnie uczestnicy przy torcie i kawie mieli możliwość integracji i podzielenia się swoimi refleksjami na tematy oświaty i nie tylko. Spotkanie zakończyło się występem zespołu muzycznego Convers.

Konferencję współzorganizowała doradca metodyczny MODN Teresa Truchan.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na kowaleoleckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5