Żywa lekcja historii

2014-06-29 23:20:57(ost. akt: 2014-06-29 23:22:19)

Autor zdjęcia: Teresa Truchan

W 2014r w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich obył się program Żywa lekcja historii. Dobrze już znany społeczności szkolnej Jacenty Ordowski wraz ze swoją świtą przybliżył uczniom życie i zasady rycerza XVII wieku.
Uczniowie mogli zobaczyć taniec i stroje obowiązujące na dworze królewskim, poznać tajniki rycerskiego ubioru i przeżyć prawdziwą rycerską przysięgę. Najwięcej emocji wzbudził pokaz bitwy rycerskiej oraz możliwość przymierzenia przez uczniów elementów zbroi. Młodzież mogła wziąć miecz do ręki i przekonać się, że posługiwanie się nim nie jest wcale łatwe. Bawiąc się uczyła się przeszłości.

Ten niebanalny sposób przedstawienia dawnej rzeczywistości, nawet u najmłodszych uczniów wzbudził wiele emocji i ciekawość
Spotkanie z Żywą lekcją historii na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej.
Społeczność szkoły składa podziękowanie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kowalach Oleckich za dofinansowanie realizacji programu.
Teresa Truchan-organizator imprezy

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na olecko.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: tess

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5